7 °C

Twitter hesabı kapatıldı

İstanbul'da bu sabah polise yönelik ikinci dalga operasyon başlatıldı. Operasyonu dün akşam hesabından duyuran Twitter fenomenlerinden Fuat Avni'nin (@fuatavni) hesabına ise Türkiye'den erişim engellendi

Twitter hesabı kapatıldı

İSTANBUL - Emniyette 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada bu sabah ikinci dalga yaşandı. İstanbul, Ankara, Van, Mardin, Hakkari, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta belirlenen adreslerde arama başlatıldı. Operasyonu dün akşam Twitter fenomenlerinden Fuat Avni hesabından duyurdu.

Fuat Avni Twitter hesabından; "Yarın sabah erken saatlerde İstanbul İstihbarat Şube polislerine operasyon yapılacak. Operasyonda 32 kişiyi gözaltına almayı planlıyorlar. Düzmece ve zorlama dosyalar hazır. KÇG, bugünkü toplantıda 'Olabildiğince çok kişi gözaltına alıp korku ve sindirme pisikolojisini devam ettirelim' kararı aldı. Rol dağılımı yapıldı. Operasyon savcısı Okan Özsoy, müfettiş Selim Kutkan, sorgu hakimi Cevdet Özcan ve Fevzi Keleş. 'Operasyon deşifre olunca siyasi olduğu anlaşılıyor' diye yandaş ve tetikçilerden sakladıkları kumpası deşifre ettim. Sabah ola hayrola" diye yazdı.

Hesabı Türkiye'ye kapatıldı

Akşam attığı tweetlerle dikkat çeken @fuatavni hesabı ilerleyen saatlerde Türkiye'den erişime kapandı. Hesabın 1 milyona yakın takipçisi bulunuyordu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.