7 °C

Ulaşıma fırtına engeli

BUDO ve İDO'nun bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle yapılamazken, Geyikli-Bozcaada ve Gökçeada-Kabatepe arasındaki araba vapuru ve feribot seferleri iptal edildi

Ulaşıma fırtına engeli

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO) bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

BUDO'dan yapılan açıklamaya göre, 07.00, 09.00 ve 12.00 saatlerindeki Mudanya-İstanbul, 08.00,10.45 ve 12.30 saatlerindeki İstanbul-Mudanya ve 09.30'daki Armutlu-İstanbul seferleri hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacak.

İDO da 07.00'deki Yenikapı-Bandırma ve 07.30'daki Bandırma-Yenikapı/Bostancı deniz otobüsü seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. 

Çanakkale'de de deniz ulaşımı aksıyor

Kuzey Ege'deki kuvvetli poyraz da deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Fırtına nedeniyle, Geyikli-Bozcaada ve Gökçeada-Kabatepe arasındaki araba vapuru ve feribot seferleri iptal edildi.

Çanakkale Boğazı'ndaki deniz ulaşımı ise Çanakkale-Eceabat arasındaki seferlerle sağlanıyor.

Zaman zaman hızını artıran fırtına nedeniyle Lapsek ve Gelibolu arasında yapılması planlanan seferler de iptal edildi.

Yetkililer, fırtınanın etkisini azaltmasının ardından seferlerin normale döneceğini kaydetti.

Kötü hava uçuşları da aksattı

Diğer yandan Türk Hava Yolları, bugün gerçekleştireceği bazı iç ve dış hat seferlerini iptal ettiğini duyurdu

Türk Hava Yolları (THY), gerçekleştireceği bazı iç ve dış hat seferlerini iptal etti. THY'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 31 Aralık'ta yapılması planlanan karşılıklı bazı seferlerin, meteorolojik beklenti ve olası kapasite azaltılması doğrultusunda iptal edildiği belirtildi. 

Atatürk Havalimanı'ndan saat 07.00 Ankara, saat 15.45 Adana, saat 16.00 Ankara, saat 17.30 Ankara ile saat 08.15 Cenevre, saat 10.10 Zagreb'e yapılması planlanan karşılıklı seferlerin iptal edildiği aktarılan açıklamada, 1 Ocak'ta İzmir'den İstanbul'a saat 06.00 seferinin de yapılamayacağı duyuruldu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.