10 °C

Uludağ'da kaybolan Katarlı çocuk bulundu

Ailesiyle Katar'dan tatil için Türkiye'ye gelen ve Sarıalan bölgesinde dün akşam kaybolan 9 yaşındaki çocuk, arama kurtarma ekiplerince ormanlık alanda bulundu.

Uludağ'da kaybolan Katarlı çocuk bulundu

Ailesiyle tatil için geldikleri Uludağ'daki Sarıalan bölgesinde dün akşam kaybolan ve arama kurtarma ekiplerince ormanlık alanda bulunan 9 yaşındaki Katarlı çocuğun, geceyi uçurum kenarında uyuyarak geçirdiği belirlendi.

Katar'dan tatil için Türkiye'ye gelen Mansouri ailesi, Uludağ'ın Sarıalan bölgesinde yemek yedi.

İstanbul'da kaldıkları otele dönecekleri esnada 9 yaşındaki İbrahim Najib el Mansouri'nin yanlarında olmadığını fark eden ailesi, bir süre çevrede çocuğu aradı.

Bunun üzerine bölgeye AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AKUT, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), İHH, UMKE, Bursa Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma ve İtfaiye ekipleriyle Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri sevk edildi.

Yaklaşık 150 kişiden oluşan ekipler, çocuğu bulmak için bölgede gruplara ayrılarak çalışma yürüttü.

Ekiplere çalışmalarında Jandarma Özel Harekat timi de termal kameralarla destek verdi, 12 kişilik jandarma asayiş ekibi de Sarıalan bölgesindeki bungalovları kontrol etti. Çocuğun en son fotoğrafı bin adet çoğaltılarak Uludağ'a gelenlere ve burada kalanlara dağıtıldı.

İstanbul'da kaldığı otelden kıyafetleri getirtildi

Öte yandan, jandarma iz takip köpeklerinin koklaması için küçük çocuğun İstanbul'da kaldığı otelden kıyafetleri getirtildi. Ayrıca jandarma ekipleri, drone ile havadan inceleme ve alan taraması yaptı.

Osmangazi Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Aşkın Bozkurt ve Uludağ Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Kısa tarafından bütün kurtarma ekiplerinin de bulunduğu whatsapp üzerinden özel haberleşme ağı kuruldu. Bu sayede ekipler, birbirleriyle haberleşti ve aramayı genişletti.

İş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi

İbrahim Najib el Mansouri, son olarak bölgedeki iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Kayıtlarda çocuğun elindeki poşetle bölgeden uzaklaştığı görülüyor.

Ormanlık alanda bulundu

Dün geceden beri arama çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, İbrahim Najib el Mansouri'yi kaybolduğu bölgenin yaklaşık 2 kilometre uzaklığındaki ormanlık alanda buldu.

Sağlık durumunun iyi olduğu bildirilen Mansouri, ekipler tarafından babasının bulunduğu bölgeye getirildi.

Oğlunun bulunduğu haberini alan Najib Mansouri, arama-kurtarma ekiplerine sarılarak sevincini paylaştı.

İbrahim Najib el Mansouri, daha sonra bölgede hazır bulundurulan ambulansa bindirilerek tedavi için Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine götürüldü.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.