11 °C

Van'da KCK depremi

Van'daki KCK operasyonunda aralarında Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da bulunduğu 4 belediye başkanı ile BDP Van eski ve yeni il Başkanı adliyeye sevk edildi.

Van'da KCK depremi

 

 
 
VAN - Terör örgütünün şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu 6 kişi adliye sevk edildi.
Van Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin talimatı doğrultusunda, 07 Haziran'da, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Van merkez, Başkale, Özalp, Muradiye, Edremit ve Bostaniçi belediyeleri ile bazı ev ve iş yerlerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden Van Belediye Başkanı Kaya ile Başkale Belediye Başkanı Hecer Saruhan, Bostaniçi Belde Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş, eski Başkale Belediye Başkanı İhsan Güler, BDP İl Başkanı Mihriban Şah ve eski BDP İl Başkanı Cüneyt Caniş'in emniyetteki işlemleri tamamlandı.
 
İşlemlerinin ardından sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, yoğun güvenlik önlemi altında adliyeye çıkarıldı.
Zanlıların, Cumhuriyet savcısınca ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edileceği belirtildi.
 
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.