10 °C

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nun kazananları belli oldu

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nda erkeklerde Azerbaycanlı Kiplagat, kadınlarda ise Kenyalı Barsosio kazandı birinci oldu.

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nun kazananları belli oldu

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nda erkeklerde Azerbaycanlı Evans Kiplagat birinci oldu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı'nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Evans Kiplagat ilk sırayı elde etti.

Erkeklerde Etiyopyalı Shura Kitata Tola maratonu ikinci, Kenyalı Peter Kiptoo Kiplagat ise üçüncü sırada tamamladı.

Kadınlarda kazanan Barsosio

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nu kadınlarda Kenyalı Agnes Barsosio kazandı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin yaklaşık 250 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı'nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonu, Agnes Jeruto Barsosio ilk sırada bitirdi.

Maratonda Etiyopyalı Sechale Adugna Dalasa ikinci, aynı ülkeden Rahma Tusa Chota da üçüncü sırada yer aldı.

DÜNYA Education, tarım işçisi çocuklar için koştuDÜNYA Education, tarım işçisi çocuklar için koştu

 

Engelli atletler etabı tamamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından, "15 Temmuz şehitleri için koşuyoruz" sloganıyla düzenlenen Vodafone 38. İstanbul Maratonu'nda yarışan Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm Takımı sporcuları, erkekler ve bayanlar kategorisinde ilk üçü paylaştı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş'ın start vermesiyle başlayan maratonda, başarılı bir çıkış yaparak başlayan engelli atletler, 42 kilometre süren ve Sultanahmet Meydanı'nda biten etabı başarıyla tamamladı.

Maratona erkekler kategorisinde katılan Ömer Cantay birinciliği, Birol Kamar ikinciliği, Semih Görkem Kıyar da üçüncülüğü elde etti. Bayanlar kategorisinde start alan engelli sporcular Hamide Kurt birinci, Zübeyde Süpürgeci ikinci, Zeynep Acet de üçüncü oldu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.