21 °C

Yağışlı günler devam edecek

Yağışlı günler devam edecek

 

 
 
ANKARA  – Yurdun büyük bölümü gök gürültülü sağanak yağışlı, iç ve doğu kesimler karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Sinop, Kastamonu kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 
 
Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. 
Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, Marmara, Karadeniz Kıyıları ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege, Batı Akdeniz ve Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. 
 
 
 
Yağışların Güney Ege Kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Sinop, Kastamonu kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. 
 
Bazı illerde hava durumu
 
Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak: 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (9) 
ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı (5) 
İZMİR: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (13) 
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (15) 
ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğleden sonra ve akşam saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. (16) 
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (14) 
VAN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı (6) 
ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı (3) 
DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor. (8) 
 
Bölgelerde hava durumu
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak: 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak, bölgenin iç kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Muğla ile sabah saatlerinde İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, Kayseri ve Sivas ile bölgenin yükseklerinin kar yağışlı geçecek. 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; bölgenin güney kesimlerinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari) kuvvetli olması bekleniyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa, öğleden sonra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap