18 °C

Yıldırım: Harekat, Afrin ile sınırlı değil

Başbakan Yıldırım, "Bu harekatı Afrin'le sınırlı düşünmemiz de söz konusu değil. Nerede bir terör tehdidi varsa, orası bizim için bir hedeftir" dedi.

Yıldırım: Harekat, Afrin ile sınırlı değil

Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri Karargah Subaylığı 1'inci Dönem Eğitimi Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin konuşan Yıldırım, operasyonun sadece Afrin'le sınırlı olmayacağını, nerede bir terör tehdidi varsa oranın hedef olduğunu ifade etti.

"Türkiye olarak bu sorunun, iç savaşın otorite boşluğunun en büyük bedelini ödeyen ülkeyiz" diyen Yıldırım, "Bugün Afrin bölgesinde bizim mücadelemiz sadece ülkemizin sınırlarını güvence altına almak değil, aynı zamanda vatandaşımızın can ve mal güvenliğini de korumak, bunun ötesinde de o bölgede, Suriye'de, Irak'ta yaşayan mazlum insanları terör örgütünün zulmünden kurtarmak. Bu harekat sonuna kadar devam edecek. Burada herhangi bir gün, herhangi bir miat söz konusu değil" şeklinde konuştu.

Yıldırım son 16 yılda Türkiye'yi 3 kat büyüttüklerini anımsatarak şunları söyledi: "Bugün her şehrimizde üniversite var. Üniversitelerimizde yaklaşık 8 milyon gencimiz, eğitim öğretim görüyor. Bu sayı birçok ülkenin nüfusundan bile fazla. Vesayet odaklarının tarihe karıştığı bir devletin subaylarısınız. Hiçbir zaman unutmayın ki, taşıdığınız emanet ve sorumluluk vatandaşımıza aittir. Bu cennet vatan bugünlere hiç de kolay gelmedi. Sizler ülkemiz için güvenli bir geleceğin inşasında görev alacaksınız. Bilgi üreten, görev üreten Türkiye muasır medeniyetler seviyesine daha kolay yürüyecek."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap