9 °C

Başbakan Yıldırım Trump'la görüştü

Başbakan Yıldırım, ABD'nin yeni başkanı Trump'ı arayarak tebrik etti, Trump yapılan görüşmede Türkiye'ye özel önem atfettiğini aktardı.

Başbakan Yıldırım Trump'la görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ı telefonla arayarak, kutladı.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini ilettiği Trump'a, seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Karşılıklı saygı, ortak menfaat ve değerlere dayanan Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin bugün güçlü, dayanıklı ve her zamankinden önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, görüşmede, önümüzdeki dönemde iş birliğini daha da ileri bir seviyeye taşımak için ortak gayretlerin devam edeceğini belirtti.

Başbakan Yıldırım'a teşekkür eden Trump da Türkiye'ye özel önem atfettiğini, Türkiye-ABD ilişkilerinin ve iki ülke arasındaki diyaloğun önümüzdeki dönemde daha da geliştirilmesini öncelikli gördüğünü kaydetti. 

Görüşmede ayrıca, bölgesel ve uluslararası konularda eş güdümün güçlendirilmesi ve bu çerçevede karşılıklı üst düzey temasların devamı yönündeki ortak iradenin teyid edildiği vurgulandı.

Yorumlar

  • Yaman altay Anket şirketleri yüzünden trump seçildi çünkü Clinton kesin kazanıyor diyince insanlar krizin etkisiyle korku korkma korkuyorum işte bu duygu trump sectirdi mevcut ile birlikte değil yeni şeyler söyledi trump umut verdi büyük amerika yeniden yapalım Oysaki yeni dünyada tembel hırstan uzak tok gözlü bir SSCB artık yok vahşi kapitalist bir diğer ülkeler var artık Clinton putin i hafif e aldıki bunun bedeli ağır oldu aynı akıbeti Suudi Arabistan da yaşayacak yoksa rusya yok olur yeni vahşi rus kapitalizm cesur bilgili soğukkanlı acımasız strejist arabistan şansı yok yaa petrol fiyatın cıkarmasa sonradan o istegide2kurtRamaz onu bir sonraki baskan Sanders komünist amerika da göreceğiz trump yaa bir Hitler olur yada sandersa bırakır Başkanlığı avrupaya orta çağ geri 2 dönüş biz yaa gücümüzü birleşti re ceğiz fettullahcıları hdp mhp chp ve hükümet yada birbirimizi törpülüyerek yok etcek izle.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.