15 °C

Yıldız Olmak İster Misiniz?

'İhracatın Yıldızları - İhracatı Teşvik Ödülleri 2014' için başvurular devam ediyor.

Yıldız Olmak İster Misiniz?

Türkiye ihracatının "ödül maratonu" başlıyor. DÜNYA Gazetesi, DHL Express Türkiye, Akbank ve Vodafone  tarafından 13 yıldır düzenlenen 'İhracatın Yıldızları - İhracatı Teşvik Ödülleri 2014' için başvurular devam ediyor. 

Organizasyonla 2014 yılında Türkiye ihracatında yepyeni başarı hikayeleri yazanlar, 7 Mayıs’ta düzenlenecek törenle ödüllendirilecek. 

Başvuru Koşulları

1-Yarışmaya Türkiye’de kurulmuş ve en az son iki yıldan bu yana faaliyette bulunan ihracatçı ve üretici-ihracatçı firmalar katılabilecektir.

2-Yarışmada, firmaların 2014 takvim yılı içinde gerçekleştirdikleri ihracat işlemleri değerlendirmeye alınacaktır.

3-Ödüle değer firmaların seçiminde “İHRACATIN YILDIZLARI” Organizasyon Sekreteryası’na, aşağıda belirtilen tarihe kadar yapılan başvurular ve başvuruda bulananların beyanları esas alınacaktır.

4-Firmalar, hangi ödül kategorisi için başvuruda bulunduklarını, Organizasyon Sekretaryası’na ödül başvuru formunu eksiksiz doldurmak ve aşağıda belirtilen evrakları ibraz etmek suretiyle yazılı olarak bildirileceklerdir.

5-Firmalar ihracatlarının tamamını ya da bir kısmını Dıs Ticaret Sermaye Şirketleri veya Sektörel Dış Ticaret Şirketleri üzerinden gerçekleştirmiş olsalar bile, “B” kategorisine (ihracatlarını kayıtlardan belgelemek suretiyle) aday olabileceklerdir.

6-“B” kategorisindeki ödül ya da ödüllere aday firmalardan ikinci asama için değerlendirmeye alınanlar; 

a) İlgili ürün ve-veya pazara ait ihracat kayıt belgelerini (gümrük çıkış beyannamesi, döviz alım belgesi, vb.)

b) Firmalarını tanıtıcı kısa bilgi notunu 10 Nisan 2015 tarihine kadar “İHRACATIN YILDIZLARI” Organizasyon Sekreteryası’na ulaştıracaklardır.

7-Firmalar, birden fazla ödül kategorisi için başvuruda bulunabileceklerdir.

Başvuru İçin Tıklayın      Son başvuru 10 Nisan 2015 
 

 

dunya_ihracat.jpg

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap