17 °C

Yol bir anda göçtü

Kağıthane'de bir inşaatın temel kazısında göçük meydana geldi. Bir servis aracının göçüğün içinde kalması ilginç bir görüntüye neden oldu.

Yol bir anda göçtü

Kağıthane'de bir inşaatın temel kazısında göçük meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Gürsel Mahallesi Nurtaç Caddesi Rahmi Sokak'taki bir inşaat kazısında eski duvarın çökmesi sonucu bitişikte bulunan Yeşiltepe Sokak yolunun bir kısmı göçtü.

Sokakta park halinde bulunan 34 NJ 0797 plakalı servis minibüsü asfaltla inşaata doğru çöktü. Semtte oturan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine, zabıta, sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 

Zabıta ekipleri, caddedeki bir binayı tedbir amaçlı tahliye etti. İnşaat çevresine emniyet şeridi çeken polis ekipleri, çevre güvenliği alarak vatandaşları uzaklaştırdı. 

İtfaiye ekiplerinin incelemesi sonucunda yola gömülen servis minibüsünün çıkarılması için olay yerine vinç çağrıldı. 

Servis minibüsünün sahibi Orhan Rengin, gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 02.00'de işten geldikten sonra aracını park edip eve gittiğini bildirdi.

Rengin, "Sabah 06.30 gibi bu olay başımıza geldi. Mahalle sakinlerinin telefonla bildirmesiyle haberdar oldum. İnşaatta su borusunu patlatmışlar. Haberleri yok galiba su borusunun patladığından. Suyun birikmesiyle çöküntü meydana gelmiş. Turizm işiyle uğraşıyorum. Çevremizdeki bu inşaatlardan şikayetçiyiz. Buranın her tarafı inşaat, aracımızı nereye park edeceğiz bilmiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap