6 °C

Zamlar 1 Nisan şakası gibi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak doğalgaz ve elektrik fiyatındaki artışların 1 Nisan şakası gibi olduğunu kaydederek AKP kendi yetersizliğini halkın omzuna yüklemektedir dedi.

Zamlar 1 Nisan şakası gibi

ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, doğalgaz ve elektrik fiyatlarındaki artışın vatandaşın yaşam koşullarını ağırlaştırdığını belirtti. Öztrak, yaptığı yazılı açıklamada elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan düzenlemeyi değerlendirdi. AK Parti'nin "beceriksiz ve yetersiz" politikalarının sonuçlarının zam olarak vatandaşın omuzlarına yüklendiğini ifade eden Öztrak, doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların "1 Nisan şakası gibi" olduğunu savundu.

Bu şakanın faturasının ağır olduğunu, vatandaşın cüzdanını vurduğuna işaret eden Öztrak, şunları kaydetti: "Dünyanın en pahalı benzinini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kullandıran AKP, aynı kararlılığı doğalgaz ve elektrik için de göstermektedir. ABD büyükelçisinin tek bir sözüyle İran'dan alınan ucuz petrolden vazgeçen AKP, kendi yetersizliklerini milletin sırtına daha da yüklenerek fatura etmektedir. Petrolün fiyatı artıyorsa tüm dünya için artmaktadır.

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de ilk defa memurunun maaşına zam yapamayan bir hükümet, akaryakıta, doğalgaza ve elektriğe birbiri ardına yaptığı zamlarla vatandaşın ensesinde adeta boza pişirmektedir. Bu zamlar ilerleyen günlerde tüm mal ve hizmetlere zincirleme yansıyacaktır. Hükümet vatandaşı yaptığı zamlarla inim inim inletirken, kendisi kutlamalarda ve tebrik toplama mesaisindedir. 'Dershaneleri kaldıracağım, üniversite giriş sınavlarını kaldıracağım, öğrencilere seçme hakkı tanıyacağım' yalanlarıyla millete acı ilaç içirilmeye başlanmıştır. Bu millet kendisine yapılan bu zulmü elbette seçim sandığında hatırlayacaktır."

(AA)

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.