Zarrab paraları faiziyle aldı

17 Aralık soruşturması kapsamında bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Abdullah Habbani, adli emanette tutulan altınları ve parasını teslim aldı. Habbani'nin operasyon sırasında el konan parasının faizini ise Kızılay'a bağışladığı öğrenildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Takipsizlikle sonuçlanan 17 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan "Reza Zarrab'ın adamı" Abdullah Happani, operasyonda iş yerinde bulunan ve adli emanette bekletilen altınlarını savcılık kararıyla geri aldı.  

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na avukatlarıyla gelen Habbani, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adli Emanet Bürosu savcılarından İbrahim Çiçek'le bir süre görüşüp gerekli evrakları imzaladıktan sonra, adli emanet odasına geçti.  

Adli emanette bulunan iki kilogram külçe altını imzayla teslim alan Habbani, daha sonra adliyeden ayrıldı.  

Faizi 55 bin lira

Habbani, operasyon sırasında el konulan 1 milyon lira, 800 bin euro ve 60 bin dolarını da yatırılan bir bankadan çekti. Habbani'nin 55 bin liralık faizi ise Kızılay'a bağışladığı öğrenildi.

Barış Güler'e de iade 

Savcılık "17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet" operasyonlarında el konulan 400 bin tl, 320 bin euro ve 90 bin doların Barış Güler'e iadesine onay verdi.

Bu konularda ilginizi çekebilir