Zimmetine 9 milyon lira geçirdi: Banka müdürüne tutuklama

Eskişehir'de zimmetine yaklaşık 9 milyon lira geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınan bir bankanın şube müdürü tutuklandı.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Eskişehir’de özel bir bankanın şube müdürlüğünü yapan Ayşe P. Ü., banka hesaplarında yapılan incelemenin ardından zimmetine para geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Ayşe P. Ü., savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlik, hesaplarda yapılan ilk tespitlere göre yaklaşık 9 milyon lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklanmasına karar verdi.

Bankadaki yetkisini kullanmış

Konu ile ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Eskişehir'de özel bir bankada müdür olarak görev yapan şahsın bankada bulunduğu konum itibarıyla yetkisini kullanarak kendi uhdesine para aktardığı iddiası ile Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında; şüpheli dün gözaltına alınmış, bugün Cumhuriyet savcısı tarafından alınan ifadesinden sonra ‘zimmet’ suçundan tutuklama talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş olup, Sulh Ceza Hakimliğinde gerçekleştirilen sorgu neticesinde Hakimlik tarafından şüpheli hakkında tutuklama kararı verilmiştir." denildi.

Özel bankanın hesaplarındaki inceleme ve soruşturma sürüyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir