8 °C

Zirve Yayınevi davasında 4 tahliye

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davada, tutuklu sanıklardan Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak, Murat Göktürk ve Levent Ercan Gelegen'in tahliyesine karar verildi

Zirve Yayınevi davasında 4 tahliye

MALATYA - Zirve Yayınevinde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin davanın 94. duruşmasında, tutuklu sanıklardan Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak, Murat Göktürk ve Levent Ercan Gelegen'in tahliye edilmesi kararlaştırıldı.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mehmet Ülger, Ruhi Abat, Haydar Yeşil, Murat Göktürk, Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak ve Levent Ercan Gelegen ile tutuksuz yargılanan sanıklardan Adil Akçay, Adem Gedik, Hüseyin Yelki, Emre Günaydın, Salih Gürler ve Abuzer Yıldırım katıldı.

Tutuklu sanık Varol Bülent Aral ve tutuksuz sanık Hamit Çeker'in telekonferans yönetimiyle dahil olduğu duruşmayı, Zirve Yayınevi'nde öldürülen 3 kişiden biri olan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Suzanne Geske de takip etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların tahliye taleplerinin ardından ara kararını açıklamak üzere duruşmaya yaklaşık 45 dakika ara verdi. Tahliye taleplerini değerlendiren heyet, "suç vasfının değişme ihtimalini" ve "tutukluluk sürelerini" göz önünde bulundurarak sanıklardan Abdullah Atılgan, Mehmet Çolak, Murat Göktürk ve Levent Ercan Gelegen'in tahliyesine karar verdi.

Bu 4 sanık hakkında adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasını kararlaştıran heyet, Atılgan, Çolak, Göktürk ve Gelegen'e yurt dışına çıkış yasağı getirdi.

Sanıklardan Mehmet Ülger, Haydar Yeşil, Ruhi Abat ve Varol Bülent Aral'ın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 18 Ağustos'a erteledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.