19 °C

Lübnanlılar Türk kahvesi için makine istiyor

Lübnanlı bir müşteri Türk kahvesi pişirme makineleri satın almak istediğini bildirdi.

Lübnanlılar Türk kahvesi için makine istiyor

Lübnanlı bir müşteri ofisler, petrol istasyonları, marketler vb halka açık yerlerde kullanılmak üzere Türk kahvesi pişirme makineleri satın almak istediğini belirterek üreticiler aradığını beyan etmiştir.

Lübnan, 12 Haziran 2002 tarihinde, Avrupa-Akdeniz Ortaklığı girişimi kapsamında, Avrupa Birliği (AB) ile serbest ticareti düzenleyen bir İşbirliği Anlaşması imzalamıştır. Anlaşma, nihai amacı mal ticaretinde Akdeniz Serbest Ticaret Alanı oluşturmak olan aşamalı gümrük vergisi indirimlerini düzenlemektedir. Nisan 2006’da yürürlüğe giren Anlaşma çerçevesinde, Lübnan menşeli sanayi mallarının ve bir kısım tarım ürünlerinin AB pazarına gümrüksüz girmesi imkânı getirilirken, AB menşeli malların, 2008 yılından başlayarak yapılacak gümrük vergisi indirimleri ile nihai olarak 2014 yılında Lübnan pazarına gümrüksüz girmeleri kabul edilmiştir.

Lübnan’da hukuki altyapının ticaret ve yatırım açısından oldukça elverişli olması ve yabancıların faaliyetlerine ilişkin kısıtlamaların bulunmaması Lübnan’da iş yapmayı kolaylaştırıcı unsurlardır.

Lübnan pazarında Türk mallarına karşı yoğun bir ilginin ve kalite imajının bulunduğu tespit edilmekle birlikte, daha fazla tanıtım ve markalaşma faaliyetine ihtiyaç duyulduğu da bir gerçektir. Öte yandan Lübnan’da altyapı ve imar hizmetleri talebi bulunmaktadır. Türk firmalarının bu alanlardaki deneyimleri dikkate alındığında, özellikle müteahhitlik alanında çok sayıda işbirliği imkanı bulunduğu görülmektedir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Kind attention of Export department
Need to know all your Turkish coffee machine manufactures for office use or even for mini markets and in petrol or gas stations
Please send us the names of manufactures whom not yet engaged in the Lebanese market , thanking you
Regards

http://www.turkishexporter.net/en/Leads/342032_turkish-coffee-making-machines-required-for-lebanon

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Değerli İhracatçımız, bu ve benzeri yüzlerce yurt dışı talep ve ihracat fırsatlarına sürekli ve ücretsiz erişebilmek için üyesi bulunduğunuz; Ticaret ve Sanayi Odası, İhracatçı Birliği ve İş dernekleri aracılığıyla Ekonomi Bakanlığı ihracat desteklerini kullanabilirsiniz.
Lütfen bağlı bulunduğunuz bu tür dernekler aracılığıyla Turkishexporter.Net'e başvurunuz...

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap