11 °C

Ukraynalı firma 7 bin kapı alacak

Ukrayna’da dış cephe kaplamaları satış ve uygulamaları konusunda uzman bir firma, ellerindeki bir inşaat projesi için 7 bin ad kapı satın almak istiyor.

Ukraynalı firma 7 bin kapı alacak

Ukrayna’da dış cephe kaplamaları satış ve uygulamaları konusunda uzman bir firma, ellerindeki bir inşaat projesi için 7 bin ad kapı satın alacaklarını ve ilgilenenlerin irtibata geçmeleri halinde teknik detayların iletileceğini beyan etmiştir.

Ukrayna AB ile imzaladığı Ortaklık Anlaşması çerçevesinde AB ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmasına yönelik görüşmeler devam etmektedir.

4 Aralık 2010 tarihinde yürürlüğe giren yeni vergi mevzuatı birçok alanda değişiklikler getirmektedir. Kurumlar vergisi % 25’ten % 16’ya, KDV % 20’den %17 düşürülmüştür. Önceki mevzuata göre yürürlükteki vergilerin iki katı vergi ödemek durumunda olan yabancı uyruklu kişiler bundan böyle Ukrayna vatandaşlarıyla aynı vergi oranlarına tabi olacaklardır.

Yeni vergi yasası birçok alanda olumlu değişiklikler getirse de bazı olumsuz uygumlalar halen devam etmektedir. Örneğin; ürün, iş, hizmet ve ticari marka tanıtım masrafları ile yeni iş kurulumu ve yatırım sırasında yapılan bir çok harcama (inşaat, ekipman alımı vs.) sırasında ödenen KDV’ler vergiden düşülememekte; Ukraynalı olmayan firmalara ödenen, şerefiye, danışmanlık, reklam, pazarlama ve mühendislik ücretleri ise sınırlı bir şekilde vergiden düşülebilmektedir.

İthalat işlemleri sırasında alınan vergiler: gümrük değeri üzerinden veya ölçü birimi (kg, adet, çift vb.) üzerinden alınan Gümrük Vergisi, Özel Tüketim Vergisi (sadece özel tüketim vergisine tabi olan mallar için), gümrük değeri üzerinden alınan Katma Değer Vergisi ve gümrük işlemleri için alınan ücretlerdir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Good afternoon,
We are searching for 7000 doors as per the project specification.
Please, send me your e-mail address so I could send you files with specification of the doords we need.
Best regards

http://turkishexporter.net/en/Leads/343388_doors-7000-units-for-a-project-in-ukraine

Bu talebi bırakan alıcının iletişim bilgileri ve ilgili talebe ait teknik detaylar tüzel firmalar ve şahıs firmalarına ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap