24 °C

EGSD, tedarikçiler ile sanayicileri 2. kez buluşturacak

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan buluşma sayesinde sektöre makine ve malzeme sağlayan tedarikçilerin giyim sanayicileri, yeni sezon ürünlerini sergileme ve tanıtma fırsatı bulacak

EGSD, tedarikçiler ile sanayicileri 2. kez buluşturacak

İZMİR (DÜNYA) Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiği Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması’nın ikincisini 13 Mayıs’ta Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenleyecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan buluşma sayesinde sektöre makine ve malzeme sağlayan tedarikçilerin giyim sanayicilerine yeni sezon ürünlerini sergileme ve tanıtma fırsatı bulacağını söyleyen EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, “EGSD, kurulduğu günden bu yana tekstil, hazır giyim, yan sanayi, konfeksiyon makineleri, gelinlik, damatlık, abiye üreticileri, organik hazır giyim üreticileri ve moda sektöründe faaliyet gösteren kişi ile firmaları aynı çatı altında topladı. Yılların birikimi olarak ortaya çıkan sektörel güç birliğiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

1.tedarik.jpg
Geçen yıl düzenlenen buluşmaya 31 tedarikçi üyenin katılarak 200’ün üzerinde üretici firmayla görüşme imkanı bulduğunu belirten Özden, “Memnuniyetle sonuçlanan organizasyonumuzun her yıl tekrarlanması için karar aldık. Özellikle firmaların satın alma dönemlerine denk getiriyoruz. Bu sayede firmaların farklı tedarikçilerin ürün ve hizmetlerini yakından görerek satın alma kararlarını verecekler. Dokuma ve örme, kumaş, boyahane, nakış, brode, tela, düğme, aksesuar, fermuar, makine yedek parça ve yazılım sektörlerindeki faaliyet gösteren dernek üyelerinin katıldığı etkinlikte gün boyunca firmalar ikili görüşmeler gerçekleştirecek” dedi. 

Günümüzde artık iş yaşantısının koşuşturması içinde tedarikçilerle üreticilerin birbirlerine yeteri kadar zaman ayıramadığını vurgulayan Özden, “Birçok üretici ve tedarikçimizin ticaretine katkı koyacak bir organizasyon. Biz sanayiciler olarak bu tür buluşmaları önemsiyoruz. Bu organizasyondan geçtiğimiz yıl olduğu gibi iki tarafın memnun ayrılacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

EGSD Tedarikçiler Komitesi Başkanı Okay Şimşek, bu yıl da etkinliği titizlikle hazırladıklarını, ziyaretçilerin iyi sunumlarla karşılaşıp bu yıl da memnun ayrılmaları için gayret gösterdiklerini belirtti.