11 °C

MÜSİAD heyeti Kazakistan'da

26-30 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenecek 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu, Kazakistan'daki girişimcilere ve ticaret odalarına tanıtılıyor

MÜSİAD heyeti Kazakistan'da

ASTANA - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Avrasya Koordinatörü Şeref Aygün, "Kasım ayında İstanbul'da yapılacak 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu'nda Kazak iş adamlarını da görmek istiyoruz" dedi.  

MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Avrasya Koordinatörü Aygün ve beraberindeki heyet, Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Ömer Burhan Tüzel'i makamında ziyaret etti. MÜSİAD tarafından 26-30 Kasım 2014 tarihleri arasında, İstanbul'da CNR Fuar Merkezinde düzenlenecek 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu'nu (IBF) Kazakistan'daki girişimcilere ve ticaret odalarına tanıtmak üzere Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gelen heyet, Büyükelçi Tüzel ile görüş alışverişinde bulundu.

Aygün, Büyükelçi Tüzel'e derneğin Avrasya açılımı hakkında bilgi verdi. MÜSİAD'ın 56 ülkede 150 temsil noktasına sahip olduğunu bildiren Aygün, Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Uzak Asya'nın ardından Avrasya'da da bulunmak istediklerini söyledi.

Aygün, MÜSİAD'ın Azerbaycan, Özbekistan,Türkmenistan,Tacikistan ve Gürcistan'daki sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi vererek Avrasya'da örgütlenmelerini henüz başlattıklarını anlattı.  

MÜSİAD olarak yurt dışındaki örgütlenmelerini ülkelerin mevzuatlarının izin verdiği şekilde ya müstakil dernek kurarak ya da ofis açarak gerçekleştirdiklerini dile getiren Aygün, bulunduğu ülkelerde profili yüksek olan MÜSİAD üyesi iş adamlarının derneğin temsilcisi olarak görev yaptıklarını belirtti.

Aygün, Kazakistan'daki temaslarını da yeni başlattıklarına işaret ederek, "Kasım ayında İstanbul'da yapılacak 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu'nda Kazak iş adamlarını da görmek istiyoruz" dedi.

Fuara bu yıl 102 ülkeden 7 bin yabancı iş adamının katılmasını beklediklerini bildiren Aygün, Asya, Avrupa, Afrika ve Türk Cumhuriyetleri'nden gelen yabancı iş adamlarının İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde düzenlenecek fuardaki workshop alanlarında iş bağlantıları yapacağını anlattı.

Fuarın Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kalkınma Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştirileceğini ifade eden Aygün, ''25 yıl önce 'yüksek ahlak ve yüksek teknoloji' düşüncesiyle yola çıkan MÜSİAD olarak Türkiye'nin 2023 hedefine katkı sağlamak istiyoruz'' dedi.

Heyette yer alan MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Eryılmaz ise Fuar ve İş Forumu kapsamında bu yıl ilk kez uygulanacak ve yüksek teknolojili ürün üreten firmaların katılacağı  "High-Tech Port"'a Türk savunma şirketlerinin de yer almasını beklediklerini belirterek, söz konusu konsept hakkında bilgi verdi.

Ziyaret sonunda Şeref Aygün, Büyükelçi Ömer Burhan Tüzel'e bir şilt takdim etti.  

Astana'da iki gün temaslarda bulunacak MÜSİAD heyeti Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası'nı ziyaret ederek 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. Uluslararası İş Forumu'nu tanıtacak.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.