12 °C

MÜSİAD'dan uzlaşma çağrısı

Milletvekili genel seçiminin ardından konuşan MÜSİAD Başkanı Olpak, "Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz" dedi

MÜSİAD'dan uzlaşma çağrısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, seçim sonuçlarına olgunlukla saygı göstermenin, her vatandaşın ve siyasi partinin en önemli görevi olduğunu belirterek, "Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz" değerlendirmesini yaptı. 

Olpak, 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını diledi. 

Olpak, "Millet sözünü söylemiştir. Bugün, sonuçlara olgunlukla saygı göstermek, her vatandaşın ve siyasi partilerimizin en önemli görevidir. Bu meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Seçim sürecinde partilerin kullandıkları üslubun tasvip edilir olmasa da seçimin huzur içinde geçmesinin, sandığa barış ve demokrasi şöleni içinde gidilmesinin ve sonuçların olgunlukla karşılanmasının, bu genel seçimin en büyük kazanımı olduğunu aktaran Olpak, şöyle devam etti: 

"İş dünyası olarak, ihtiyacımız olan huzur, güven ve pozitif istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesi, en büyük arzumuzdur. Bugüne kadar sürdürülen gelişmenin ivme kaybetmemesi, toplumsal tabanı geniş bir uzlaşmayla, meclis aritmetiğinden çıkacak hükümetin, mevcut kazanımları reddetmeden, programını hazırlamasını ve icraatlarını hayata geçirmesini bekliyoruz. Türkiye ekonomisi, artık siyasi dalgalanmalardan etkilenmeyecek denli güçlüdür. MÜSİAD camiası olarak, milletimizin tercihine saygı duyuyor, tüm siyasi partilerimizi tebrik ediyor, bu tablodan çıkan sonucu değerlendirerek, siyasi sorumluluk anlayışıyla kurulacak yeni hükümete giden yolda azami hassasiyet gösterilmesini temenni ediyoruz." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap