24 °C

'Unutursam Fısılda' yarın vizyona girecek

Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür'ün oynadığı Çağan Irmak'ın yeni filmi "Unutursam Fısılda" seyirciyle buluşacak

'Unutursam Fısılda' yarın vizyona girecek

İSTANBUL -  Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği "Unutursam Fısılda" yarın vizyona girecek.  

Filmin başrollerinde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bursin ve Gözde Cığacı yer alıyor. Hümeyra ve Işıl Yücesoy'un iki kız kardeşin orta yaşlarını canlandırdığı filmde, Farah Zeynep Abdullah, Hümeyra'nın gençliğini canlandırıyor.  

Dram ağırlıklı filmin konusu özetle şöyle:  

"Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve 'aykırı' kız kardeşi Hatice, küçük ve kendi halinde, muhafazakar bir kasabada yaşamaktadır. Hanife ne kadar çekingen ve içine kapanıksa, Hatice bir o kadar haylaz, laf dinlemez ve başına buyruktur. Edebiyata meraklı Hanife, kimselere göstermeden bir şiir defteri tutarken, Hatice çevresindeki herkesi unutacak kadar şarkı söylemeye tutkundur. Bir gün yeni atanan kaymakamın oğlu Tarık kasaba merkezine gelir ve iki kız kardeşin hayatı o günden sonra tamamen değişir."  

Yeni filmiyle sinema izleyicisinin karşısına çıkacak Çağan Irmak'ın 2005'te vizyona giren "Babam ve Oğlum" filmini 3 milyon 839 bin 883 kişi, 2008 yılında vizyona giren "Issız Adam" filmini 2 milyon 788 bin 550 kişi, geçen yıl vizyona giren "Tamam mıyız?" filmini 500 bin 835 kişi izlemişti.  

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap