Hoca Ali Rıza’ya 450 bin TL

Sezonun ilk müzayedesinin yıldızı 'Hoca Ali Rıza' imzalı ‘Beykoz, Avram (Abraham) Paşa Köşkü' oldu. Tablo, telefonla katılan bir koleksiyoner tarafından 450 bin TL'ye alındı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL (DÜNYA) - 2014-2015 sanat sezonunun ilk müzayadesi önceki gün yapıldı. Alif Art Antikacılık’ın organize ettiği ‘Osmanlı ve Karma Sanat Eserleri Müzayedesi’nin yıldızı, Hoca Ali Rıza imzalı ‘Beykoz, Avram (Abraham) Paşa Köşkü’ oldu. Eski Şakir Sırmalı Koleksiyonu’ndan çıkan 60X73 santimetre boyutlarındaki tablo, telefonla katılan bir koleksiyoner tarafından 450 bin TL'ye alındı. 

Müzayedede Leonardo De Mango’nun ‘Surre Alayı’ 190 bin liradan, Şeker Ahmet Paşa’nın ‘Peyzaj’ı 150 bin liradan, Halil Paşa’nın ‘Moda’dan Fenerbahçe’ tablosu 150 bin liradan, Ömer Uluç’un ‘Köpek ve Üç Hayalet’i 150 bin liradan, İbrahim Çallı’nın ‘Manolyalar’ı 120 bin liradan, Ahmet Güneştekin’in ‘Atmacanın Öcü’ de 100 bin liradan satıldı. Hat örneklerinden Hüsameddin Zerrin (Altın) Kalem’den ‘Sülüs-Nesih Kıt’a’ ve Yusuf Simin (Gümüş) Kalem’den ‘Nesih Kıt’a’ 55’er bin liradan alıcı bulurken, antika objeler arasında en yüksek bedele 50 bin liradan satılan Rus gümüş jandiniere ulaştı. 

Etiketler