30 °C

Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'la görüştü

Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile faydalı bir görüşme yaptıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'la görüştü

 

ANKARA - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı kabulü sona erdi.

Çankaya Köşkü'ndeki görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü. Baykal, Köşk'ten açıklama yapmadan ayrıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından basına dağıtılan görüşmeye ilişkin görüntüde, Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'ı makam odasının kapısında karşılıyor. Görüntülerde, Baykal'ın "Son gelişimde oda bu şekli almış mıydı?" sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Gül'ün "Böyleydi. Vakit geçti epeyce" dediği duyuluyor.

Baykal: faydalı bir görüşme  oldu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile faydalı bir görüşme yaptıklarını bildirdi.

Alınan bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Baykal, Cumhurbaşkanı Gül ile yaptığı görüşmeye ilişkin parti yöneticilerine yaptığı değerlendirmede, görüşmeyi "faydalı" olarak nitelendirerek, gündemdeki konuların ele alındığını belirtti. 

CHP Genel Merkezi'nin açıklamaları

CHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Genel Başkan Deniz Baykal, anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir" denildi.

CHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğünden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Deniz Baykal ile görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Genel Başkan Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne giderek, Sayın Abdullah Gül ile görüşmüştür.

Görüşmede, Sayın Cumhurbaşkanı son hafta içinde yargı kurumları başkanları ve diğer yetkililerle yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermiştir. Genel Başkan Baykal da anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir. Ayrıca son dönemde ülkede yaşanan yargılama süreçleriyle ilgili olarak kaygılarını, değerlendirmelerini ve düşüncelerini Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e iletmiştir."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap