Adana'da 'Borsa Kampusü' kurulacak

Yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla kurulacak kampusün Adana tarımsal ticaretinin merkezi olması hedefleniyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ADANA - Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla kurulacak olan "Borsa Kampusü"nün temelinin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla ATB'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında perşembe günü atılacağını bildirdi. 

Kampüsün Çukurova'nın tarımsal ürünlerinin gerçek değerinde alım ve satımının yapılacağı bir tesis olacağını ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla kurulacak Borsa Kampusü'nün temeli Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla perşembe günü atılacak. Kampuste, 6 bin metrekarelik kapalı alan, 150 kişilik alım satım salonu, laboratuvar ve idari hizmetler binası, garaj, sosyal donatılar ve başlangıçta 100 bin ton kapasiteli depolar olacak. 18 ayda tamamlamayı planladığımız kampusün hizmete girmesiyle tarımın başkenti olan Adana'nın tarımsal ticarette en önde olacağına inanıyoruz. 71 dönümlük araziye projelendirilen Borsa Kampusü'nde, yılda ortalama 5,5 milyon ton tarımsal ve hayvansal ürünün alım ve satımı gerçekleşecek. Adana'yı, ülkemizin ticaret merkezi haline getirecek kampüse ilk harcı Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül atacak."

Bu konularda ilginizi çekebilir