Mudanya’da sanayi esnafına yeni tesis

Mudanya Belediyesi, kent yaşamının içinde kalan küçük sanayicileri tek çatı altında toplayarak, modern çalışma ortamı sunacak Küçük Sanayi Sitesi Projesi için kolları sıvadı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçe genelinde hizmet veren sanayi esnafını tek bir çatı altında toplama amacıyla gerçekleştirmeyi planladığı projeyle ilgili toplantı düzenledi. Başkan Yardımcısı Hakan Karademir ile birlikte, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sanayi esnafıyla bir araya gelen Başkan Türkyılmaz, Işıklı Mahallesi’nde yapılacak kompleksle ilgili esnafın taleplerini dinledi.

Mudanya’nın en önemli sorunlarından birisi olan küçük sanayi sitesiyle ilgili sorunu çözme amacıyla yola çıktıklarını dile getiren Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mevcut sanayi sitelerinin yetersizliğini göz önüne alarak yeni bir sanayi sitesi oluşturma çalışmalarına başladık. Sanayi sitesi, çeşitli iş kollarında çalışan esnafın ihtiyaçlarına göre şekillenecek. Yeni işyerlerimiz, farklı meslek gruplarının çalışma şartlarına uygun olarak bölümlendirilecektir. Örneğin oto tamircileri, marangozlar, tornacılar kendi iş kollarına uygun alanlarda yapılandırılacaktır. 80 dönümlük arazi, camisi, çocuk oyun alanları, belediye hizmet alanı ve sosyal tesislerin de içinde olacağı bir tesis olarak planlanacak. İmar planı hazır, 7 Ocak’ta yapacağımız mecliste buranın küçük sanayi sitesi olarak tescil edilmesi yönünde süreci başlatıyoruz. Sorunları çözülmüş bir Mudanya’da hep birlikte mutlu bir şekilde yaşayacağız” dedi.

Mudanya’da bulunan iki sanayi sitesi ile birlikte mahalle aralarında kalan esnafı da bir arada tutacak sanayi kompleksiyle ilgili plan değişikliği Ocak ayı meclisinde gündeme gelecek.
Sanayi sitesi; sosyal donatıları ve esnafın ihtiyaçlarına cevap verecek yapısıyla büyük bir yerleşke niteliğine sahip olacak. Projede sosyal ihtiyaçları karşılamaya yönelik ticari birimlerin yanı sıra düğün salonu, toplantı salonları, misafirhane, çocuk oyun alanları, cami ve diğer sosyal donatılara da yer verilecek.

Bu konularda ilginizi çekebilir