NİLSEM’in ürünleri tüm Türkiye’ye ulaşacak

Nilüfer Belediyesi Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi’nde (NİLSEM) eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünleri, mağazaların ardından dijital ortamda da satışa sunulacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA (DÜNYA) - Nilüfer Belediyesi’nin, kadınların eğitim, üretim ile sosyal yaşamın içinde var olmalarını sağlamak ve mesleki becerileri, kişisel gelişimleri ile ekonomik anlamda katma değer oluşturmalarına destek olmak amacıyla 2012 yılında 2440. Bölge Federasyonu iş birliğiyle hayata geçirdiği Nilüfer Belediyesi Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi (NİLSEM), ürünlerini artık dijital dünyada pazarlayacak. Bu kapsamda Nilüfer Belediyesi ile Rotary 2440. Bölge Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Rotary 2440. Bölge Federasyonu Alaeddin Demircioğlu’nun imza koyduğu protokolle birlikte NİLSEM’de üretilen ürünler artık, ilgi duyan herkese daha kolay ulaşacak. NİLSEM’de ipek kozadan gümüş kazaziye, takılardan dekoratif dokuma ve ev tekstiline kadar çeşitli alanlarda eğitim alan kursiyerlerin ürettiği sanatsal değere sahip ürünler, pazarlama ve markalaşma amacıyla kurulan NİLSEMDER aracılığıyla satışa sunulacak. El emeği göz nuru ürünler, hepsiburada.com ile NİLSEMDER’e ait kurulacak alışveriş siteleri üzerinden Türkiye’deki meraklılarıyla buluşturulacak. Satışlardan elde edilen gelirler, yine NİLSEM’de eğitim alacak kursiyerler için kullanılacak.

NİLSEM’in, açıldığı günden bu yana binlerce kursiyere ücretsiz eğitim verdiğini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu eğitimler sayesinde birçok kursiyerin de meslek sahibi olduğunu vurguladı. Başkan Bozbey, “Bu tür kursların sürdürülebilir olması ve gelir getirici düzeye dönüşmesi son derece önemli. Amacımız, NİLSEM’i daha da yukarı taşıyarak, sürdürülebilir özelliğini devam ettirmek. NİLSEM’in sanatsal değer taşıyan ürünleri, bundan böyle dijital platformlarda tüm Türkiye’ye ulaşacak” dedi.

Etiketler