12 °C

Gayrimenkulde doğru projeye yatırım her koşulda kazandırıyor

Keten Proje Yönetim Kurulu Üyesi İraöz, gayrimenkulün, ekonominin en sıkıntılı olduğu dönemlerde bile yatırımcı açısından "güvenli liman" olma özelliğini sürdürdüğünü söyledi.

Gayrimenkulde doğru projeye yatırım her koşulda kazandırıyor

GÜLYÜZ ÇAVDARCI

ADANA - Keten Proje Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin İraöz, gayrimenkulün, ekonominin en sıkıntılı olduğu dönemlerde bile yatırımcı açısından "güvenli liman" olma özelliğini sürdürdüğünü belirterek, doğru projeye yatırımın her koşulda kazandırdığını söyledi. Osmaniye Sarayları adıyla bölgenin en dikkat çeken konut projelerinden birine imza attıklarını belirten İraöz, "Konut alıcısı nezdinde güven ve kalite karar verme sürecinde etkili oluyor. Doğru proje satış sorunlarıyla karşılaşmadığı gibi, yatırımcı için de her zaman yüksek kazanç kapısı olmuştur" dedi.

Lokasyonu, proje özellikleri ve sahip olduğu sosyal donatılar açısından farkını ortaya koyan projelerin her ortamda öne çıktığını ve alıcının dikkatini çektiğini ifade eden İraöz, "Her dönem en güvenli yatırım aracı olan gayrimenkulde doğru projeye yapılan yatırımın kaybettirmesi söz konusu olamaz" dedi.

Doğru projeden kastının; doğru lokasyon, doğru firma ve doğru fiyat olduğunu dile getiren Hüseyin İraöz, konut alıcılarının, kayıp yapamamak için karar verirken bunlara mutlaka çok dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yılın ilk 9 ayına ait konut satış verilerinin gayrimenkulün en güvenli yatırım aracı olduğunu bir kez daha kanıtladığını vurgulayan Hüseyin İraöz, "15 Temmuz darbe girişimi, terör saldırıları ve bölge ülkelerinde halen devam eden çatışmalara rağmen konut satışları yatay bir seyir izledi. 2015 yılının ilk 9 ayında 936 bin 615 adet konut satışı gerçekleşirken, bu yılın aynı döneminde 935 bin 811 adet konut satıldı. Dikkate alındığında tüm bu veriler yatırımcının her şeye rağmen ilk tercihinin gayrimenkul olduğunun bir göstergesi" dedi.

Faiz konusuna da değinen İraöz, yüksek faiz oranlarının, sektörün önündeki en büyük engellerin başında geldiğini söyledi. İraöz, "Faizlerde bir miktar gerileme oldu ancak yeterli değil. Bunun devamı gelmeli. Konut alıcıları da bu konuda büyük beklenti içerisinde. Bankalar, faizleri indirme konusunda direnmeyi bırakmalı. Konut sektörünün hareketlenmesi için faizlerin beklentileri karşılayacak seviyeye çekilmesi çok önemli" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.