18 °C

Aralık kampanyaları 2. eli unutturdu

Otomobil firmalarının aralık ayında yaptığı yılın son kampanyaları, kullanılmış otomobil pazarına sert fren yaptırdı.

Aralık kampanyaları 2. eli unutturdu

 

BURSA - Bursa Oto Galericileri Sitesi (Oto-Koop) Başkanı Rasim Hazar, Türkiye pazarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı otomobil firmalarının, özellikle yılın son çeyreğinde, ellerindeki stokları tüketmek için toplamda 10 bin liraya varan indirimlerden, sıfır faizli krediye kadar birçok cazip kampanya ile tüketicilerin karşısına çıktığını, bunun ikinci el piyasasını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
 
Hazar, bir süredir yakındıkları kampanyaların, yıl sonu yaklaşırken giderek arttığını ve aralık ayında tepe noktasına ulaştığını vurgulayarak, şöyle konuştu: 
"Bu kampanyalar, ikinci el otomobil pazarını, kelimenin tam anlamıyla yerle bir etti. Piyasa çok berbat durumda. Sıfır otomobilde 30 aya kadar sıfır faiz veren de var, 'Şimdi al, baharda öde' diyen de var. Binlerce liralık indirim yapanı bulmak da mümkün. Kampanyalar peş peşe geliyor. Her yerde reklam. Yılbaşı öncesi stoklarını elden çıkarmaya çalışıyorlar. Bayilerde haddinden fazla araba var. Hala stoklarını bitiremediler. Durum böyle olunca, müşteri ikinci el galerilerin yolunu unuttu."
 
Hazar, ikinci el otomobil pazarındaki durgunluk yüzünden fiyatların da aylardır değişmediğini sözlerine ekledi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap