5 °C

Toyota'da Türk CEO dönemi sona erdi

Toyota Türkiye Genel Müdürü Orhan Özer görevini Hiroshi Kato'ya devrediyor

Toyota'da Türk CEO dönemi sona erdi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, görevini, şu an şirkette Baş Koordinatör ve Genel Müdür Danışmanı olarak görev yapan Hiroshi Kato'ya devredecek. 

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye açıklamasına göre, görev süresi dolan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su Orhan Özer görevinden ayrılıyor. Halen Baş Koordinatör ve Genel Müdür Danışmanı olarak görevini sürdürmekte olan Hiroshi Kato, 1 Ocak 2016 itibarıyla şirketin yeni Genel Müdür ve CEO'su olacak. 

6 yılı Toyota Avrupa Başkan Yardımcılığı olmak üzere toplamda 21 yıldır Toyota'da çeşitli fonksiyonlarda üst yöneticilik görevleri üstlenen Orhan Özer, 2010 yılından bu yana Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su olarak görev yapıyordu. 

Hiroshi Kato, 1985 yılında Toyota Motor Corporation'da (TMC) Denizaşırı Üretim ve Mühendislik Grubu'nda çalışmaya başladı. Kato, Toyota'nın Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya'daki birimlerinde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2012 yılında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'de mevcut görevine atanmıştı. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.