9 °C

Allianz yeni dönemde topluma daha fazla dokunacak

Büyümeye devam eden Allianz Türkiye, piyasanın değşien taleplerine göre kişiye özel çözümlerini artırıyor

Allianz yeni dönemde topluma daha fazla dokunacak

İSTANBUL - Allianz Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Solmaz Altın, yeni dönemde müşterileri başta olmak üzere topluma daha fazla dokunan projelerle yol alacaklarını belirtti. 

Allianz'dan yapılan açıklamaya göre, Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta'nın birleşmeleri, 30 Eylül'de yasal olarak tamamlandı. 

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Solmaz Altın, Allianz Türkiye'nin son 7 aylık sürecini değerlendirdi. Allianz Türkiye için yeni bir dönemin başladığına işaret eden Altın, bu dönemde toplumun değer ve beklentileriyle örtüşen, paylaşımcı ve katılımcı bir anlayışla iletişim çalışmalarına ağırlık vereceklerini vurguladı. 

Altın, Allianz Türkiye'nin "Allianz Sigorta", "Allianz Yaşam ve Emeklilik", "Allianz Hayat ve Emeklilik" şirketleri ile faaliyetini sürdüreceğini dile getirerek, "Allianz'ın uluslararası gücü ve başarılı stratejilerini Türkiye'de daha fazla gösterebileceği bir sürece girdik. Bu yeni dönemde müşterilerimiz başta olmak üzere topluma daha fazla dokunan projelerle yol alacağız. Yeni dönemde 'dışavurumcu' yaklaşımı benimseyeceğiz. Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak ve toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonuyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

"Büyümeye devam ediyoruz" 

Altın, bu süreçte büyüme ve karlılıktan ödün verilmeyeceğine ve benimsedikleri dijital sigortacılık anlayışıyla farklı ve geniş kitlelere ulaşılacağına dikkati çekti. Yeniliklerin, pazarın genişlemesi açısından da fırsat sunduğunu belirten Altın, şunları kaydetti: 

"Büyümeye devam ediyoruz ve piyasanın değişen taleplerine göre kişiye özel çözümlerimizi artırıyoruz. Hayat dışı branşlarda Allianz Türkiye, pazar liderliğini yüzde 14 payla sürdürüyor. Bu büyüme üzerinde en büyük etkiye sahip sağlık alanında yüzde 33,1 pazar payıyla yine lideriz. Hayat branşında yüzde 13,3 pazar payıyla ikinci ve emeklilikte ise yüzde 18,7 pazar payıyla üçüncü sıradayız. Bu zorlu rekabette hayat branşında sektör yüzde 14 küçülmesine rağmen yüzde 25 bir büyüme yakalamak bizim için büyük önem taşıyor. Emeklilikte ise kontrat sayımızı pazarın üzerinde artırmayı başardık. Bu başarı, karlılık performansımızı da korumamızı sağladı." 

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Fatmanur Erdoğan da sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir yaklaşım sergileyeceklerinin altını çizdi. Klasik sigortacılık anlayışından farklı bir dil ve diyalog tarzı ile yol alacaklarını aktaran Erdoğan, "Bu çalışmaların sadece Allianz'ın değil, tüm sektörün itibarının yükseltilmesi, sektörün faaliyetlerinin daha iyi anlaşılması ve sektöre güvenin artması açısından da önem taşıdığı kanısındayız" görüşünü de paylaştı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.