12 °C

Hububat üreticilerine "prim" müjdesi

Bakan Eker, "Gelecek hafta 14 bin 500 üreticiye 35 milyon TL hububat primi ödemesi yapacağız" dedi.

Hububat üreticilerine "prim" müjdesi

ŞANLIURFA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Gelecek hafta 14 bin 500 üreticiye 35 milyon TL hububat primi ödemesi yapacağız" dedi.

Bakan Eker, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da bir süt fabrikasının temel atma törenine katıldı.
Eker, burada yaptığı konuşmada, kentte, birkaç ay önce Türkiye'nin en büyük tarıma dayalı organize sanayi bölgesinin temelini attıklarını hatırlattı.

Şanlıurfa'ya 4 milyar 100 milyon TL hibe verdiklerini vurgulayan Eker, şunları kaydetti:
"Hububat üreticilerine bir müjdem var. Şimdiye kadar 30 milyon TL'nin üzerinde prim ödemesi yaptık. Gelecek hafta 14 bin 500 üreticiye 35 milyon TL hububat primi ödemesi yapacağız. Bu havza bereketli hilalin en verimli topraklarına sahip. Çiftçiliğin daha profesyonel yapılması için burada bir eğitim tesisi kurduk. İnşallah bu tesis, bölge çiftçisine uluslararası düzeyde hizmet verecek noktaya gelecek."

Bölgeyi, Türkiye'nin ve dünyanın "gıda üssü" yapmak için çalıştıklarını vurgulayan Eker, yatırımları da artırarak sürdüreceklerini dile getirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap