14 °C

Kırmızı et fiyatı ithalatla, devlet müdahalesiyle düşmez

Bakanlık, son bir yılda kırmızı et fiyatına ikinci kez müdahale etti. Müdahale ile, karkas ette piyasanın altında bir fiyat açıklanarak tüketiciye “et fiyatını düşürüyorum” mesajı verilirken, yerli üreticiyi sistemin dışına iterek ithal hayvana, ithal ete pazar açılıyor.

Kırmızı et fiyatı ithalatla, devlet müdahalesiyle düşmez

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, son bir yılda kırmızı et fiyatına ikinci kez müdahale etti. Müdahale ile, karkas ette piyasanın altında bir fiyat açıklanarak tüketiciye “et fiyatını düşürüyorum” mesajı verilirken, yerli üreticiyi sistemin dışına iterek ithal hayvana, ithal ete pazar açılıyor. Bu uygulama yeni değil, Tam 7 yıldır ithalatla üreticiyi terbiye etme politikası uygulanıyor.

YAZININ DEVAMI

Yorumlar

  • NİHAT DURU kimse bana kırmızı etin fiyatını düşürüleceginden bahsedemez 2,6 euro ya yurt dışından alınan besilik danalar biz besicilere 5 euro ya verildi üstelikte kapukuleden damımıza değil.ayrıca et kurumu 22 tl karsas veriyor bu nasıl iştir böyle

  • oktay özbek Devlet hayvan çiftliklerinin kurulması için destek veriyor arkasından üretimi durdurmak için et ve süt fiyatlarını düşürüyor. Bu ülkenin çiftçisi Sayın Bakanın kararı ile iflasın eşiğine geliyor Sayın Bakana tavsiyem 10 besi danası ve 10 süt ineği alsın beslesin kar mı zarar mı ediyor anlar, besiciye yazık ediyor. Lütfen Besiciye sahip çıkın, yem fiyatlarınıda mı görmüyorsunuz.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.