12 °C

TKK bu yıl 5 milyar lira kredi kullandıracak

TKK bu yıl 5 milyar lira kredi kullandıracak

ANKARA - Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, bu yıl 5 milyar lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini bildirdi.

Kutlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, dünya nüfusunun hızla artarak 7 milyarı aşmasının, tarım ürünlerine olan talebin de hızla artmasına neden olduğunu ifade etti.
Bu nedenle tarımın, enerji ile birlikte stratejik bir sektör haline geldiğini vurgulayan Kutlu, Türk çiftçisini bilinçlendirmek ve bilinçli tarım yapmasını sağlamak için yurt genelinde bin 600 ziraat mühendisi ile ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiklerini kaydetti.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin, Türkiye'de yüzde 15'lik payla Ziraat Bankası'ndan sonra tarım kesimine kredi sağlayan en büyük kuruluş olduğuna dikkati çeken Kutlu, kredi limitlerini 500 bin liraya kadar yükselttiklerini bildirdi.
Abdullah Kutlu, hükümetin de desteğiyle çiftçileri yüzde 5 ve yüzde 0 faizli kredilerle tanıştırdıklarının altını çizerek, "Bu yıl 5 milyar lira kredi kullandırmayı hedefliyoruz. Tarımsal kredi faizlerini aşağı çeken Sayın Başbakanımıza da bu vesile ile tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap