20 °C

Bilişsel zeka okuldan, duyusal zeka hayattan mezun eder

Bilişsel zeka okuldan, duyusal zeka hayattan mezun eder

 

 

 
 
İSTANBUL - Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu şirketlerinden biri olan ve profesyonel temizlik, hijyen, gıda ürünleri ve hizmetlerini, komple çözümler sunarak, işletmelerle buluşturan Eczacıbaşı Profesyonel'in 3 yıldır sponsor olarak destek verdiği 'Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin toplantısı geçtiğimiz gün Antalya'da Delphin Imperial Lara Hotel'de gerçekleşti.  Otelcilik sektöründe profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasındaki yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla faaliyet gösteren POYD'un toplantısında Eczacıbaşı Holding CEO'su Dr. Erdal Karamercan da 'Duygusal Zeka ve Liderlik' konulu bir konuşma yaptı. Eczacıbaşı Holding CEO'su Dr. Erdal Karamercan "İş dünyasında iyi bir lider olmak için duygusal zeka faktörü dikkate alınmalı" dedi.
 
Profesyonel temizlik, hijyen, gıda ürünleri ve hizmetlerini, komple çözümler sunarak, işletmelerle buluşturan Eczacıbaşı Profesyonel, hizmet verdiği alanlardan biri olan turizm sektöründe etkinliğini artırmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Otelcilik sektöründe profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasındaki yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla faaliyet gösteren POYD'un Nisan ayındaki geleneksel toplantısı, Eczacıbaşı Profesyonel sponsorluğunda Antalya'ya Delphin Imperial Lara Hotel'de gerçekleşti. 
POYD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya POYD'un 2011 yılından itibaren ana sponsoru olan Eczacıbaşı Profesyonel'in Tüketim Ürünleri Grup Başkanı Hakan Uyanık, Genel Müdürü Yeşim Roth, Satış ve İş Geliştirme Direktörü Ethem Yavuzer ve Pazarlama Direktörü Melike Koçoğlu katıldı. 
 
Dr. Erdal Karamercan, "Hayatı ve ilişkileri yönetebilmelin yolu duygusal zekayı geliştirmek ve empati yapmaktan geçer" 
İyi bir lider olmak için duygusal zekanın önemine değinen Eczacıbaşı Holding CEO'su Dr. Erdal Karamercan,  1997 yılından sonra 'Duygusal Zeka' konusunda pek çok kayda değer araştırma yapıldığına değindi. Dr. Erdal Karamercan, hayatta başarılı olmak için bilişsel zekanın %20, duygusal zekanın ise % 80 oranında etkili olduğunu söyledi. Bilişsel zekanın genetik kaynaklı olduğuna değinen Dr. Erdal Karamercan, bilişsel zekanın ilerletilmesinin güç olduğunu, bazılarının diğer yaşıtlarına göre doğuştan daha ileri düzeyde bir zekaya sahip olduğunu belirtti. Buna karşın duygusal zekanın kesinle geliştirilebildiğini aktaran Dr. Erdal Karamercan,  "İnsanın hayattaki tek amacı mutlu olmaktır. Duygusal zeka insanı mutluluğa götüren bir araçtır. İş dünyasında başarılı olabilmek için kişinin kendi kendini harekete geçirebilmesi, yani motive olabilmesi gerekir. Kısacası hayatı ve ilişkileri yönetebilmelin yegane yolu duygusal zekayı geliştirmekten ve empati yapmaktan geçer" dedi.
 
Melike Koçoğlu, "Profesyonel işletmeler için çözüm ortağıyız"
Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Direktörü Melike Koçoğlu, Eczacıbaşı Profesyonel'in A'dan Z'ye yüksek kalite ve hizmet standartları ile 10.000'den fazla işletmeye profesyonel çözümler sunduğunu ve geniş ürün yelpazesi ile turizm, yiyecek-içecek, AVM, eğitim ve sağlık sektörlerine hizmet ettiğini söyledi. Melike Koçoğlu,  Eczacıbaşı Profesyonel, Eczacıbaşı güveni ve deneyimini de arkasına alarak 3 ana grupta 17 marka ve 600'ün üzerinde ürün çeşidi ile faaliyet gösterdiğini aktardı. Eczacıbaşı Profesyonel'in hijyen çözümleri altında "Temizlik Kağıdı Ürünleri", "Temizlik ve Hijyen Kimyasal Ürünleri" ve "Temizlik ve Hijyen Destek Ürünleri" kategorilerinde ürün tedarik ettiğini aktaran Melike Koçoğlu, "Eğitim Denetim ve Danışmanlık çözümleri altında müşterilere Maratem Akademi adı altında hizmet veriyoruz" dedi. 
 
Melike Koçoğlu, "Turizm sektöründe yeni bir sinerji yaratacağız"
Melike Koçoğlu, Eczacıbaşı Profesyonel olarak, 2011 yılından itibaren POYD ile yapılan işbirliği çerçevesinde POYD'un tüm etkinliklerini ve çalışmalarını desteklediklerini aktardı. Melike Koçoğlu, "POYD sponsorluğu ile hizmet verdiğimiz sektörde, daha etkin şekilde var olmayı hedefliyor ve otel ve turistik tesislerde oluşan talep ve beklentilere de daha hızlı yanıt vermeyi amaçlıyoruz" dedi. Hali hazırda Türkiye'nin dört bir yanındaki turistik tesislere hizmet verdiklerini aktaran Melike Koçoğlu, POYD sponsorluğunun kendileri için büyük bir önem teşkil ettiğini ve toplantılar aracılığıyla otel yöneticilerinin talep ve beklentilerini yerinde tespit etme imkanı bulduklarını ve bu alanda çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti. Melike Koçoğlu, "POYD ile işbirliğimiz turizm sektörünü daha yakından analiz edip değerlendirmemize katkı sağlayacak. Öte yandan derneğin tüm çalışmalarını desteklerken, turizm sektöründe de yeni bir sinerji yaratacağımıza inanıyoruz" dedi.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap