Dijital yatırımcılığın bilgi havuzu iki yaşında

Yatırımcılar, iş geliştirme uzmanları, girişimler ve girişimcilik ekosisteminin birçok paydaşını bilgi ve veri odaklı bir platformda buluşturarak Türkiye’de bir ilke imza atan Startups.watch, 40’a yakın ülkeye Türkiye’deki girişimleri tanıtıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kurum içi ve kurum dışı girişimlere verdiği geniş kapsamlı destekle “startup dostu şirket” akımını başlatan Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) desteklediği Türkiye’nin ilk dijital girişim ve yatırım analiz platformu Startups.watch ikinci yaşına girdi.

Yatırımcıların, iş geliştirme uzmanlarının ve girişimcilerin, girişim ekosistemindeki paydaşlarla ilgili son altı yılda oluşturdukları tüm analizleri tek çatı altında toplayan platform, üyelerine teknoloji tabanlı girişimleri takip etmenin yanı sıra web trafiği, mobil uygulama indirme oranları ve sosyal medya performansları gibi bilgilere 7/24 web ve mobil ortamdan erişme imkânını sunuyor.

Dijital yatırımcılığın bilgi havuzu 40’a yakın ülkeye veri ulaştırıyor

Platform geride kalan iki yılda 15 ülkeden bine yakın profesyonele farklı kategorilerde hazırlanmış detaylı raporlarını ulaştırdı. Türk girişimlerinin dünyaya tanıtılmasında da önemli rol oynayan Startups.watch, Şikago’dan Dubai’ye kadar birçok ülkedeki müşterilerinin yanı sıra Wall Street Journal, Bloomberg, Wamda ve Hybe’ın da aralarında bulunduğu pek çok yerli ve küresel yayın organına 6 bine yakın Türk girişimiyle ilgili detaylı bilgi sundu.

Girişimci-yatırımcı buluşması

Startups.watch kurucusu Serkan Ünsal konuyla ilgili şunları söyledi: “Girişimcilik ve yatırımcılık ekosistemlerinin merkezinde yer alan bilgi ve veri kavramını ekosistemdeki tüm paydaşların yararlanabileceği bir platformda kullanılabilir hale getirerek bu alandaki büyük bir ihtiyacı karşılamış olduk. Henüz iki yaşında genç bir girişim olarak, hedefimiz uzun vadede dijital yatırımcılığın bilgi havuzu olma misyonumuzu daha da ilerletmek ve Türk girişimlerini uluslararası yatırımcılarla buluşturmak. Türkiye’deki girişimleri destekleme kararlılığıyla birlikte bu yolculukta bizimle olan BKM’ye de çok teşekkür ediyorum.”

BKM’nin, Startups.watch’a desteğine ilişkin, “Startup dostu şirket” olma misyonunu hatırlatan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, şu açıklamayı yaptı:

“Destek verdiğimiz bir girişimin ikinci yılına girmesi ve girişimcilik ekosisteminin çok önemli bir ihtiyacını büyük bir özveriyle karşılaması bizi çok mutlu ediyor. BKM olarak Startups.watch platformundan son iki yılda çok faydalandık. Startups.watch, girişimciliğin en popüler alanlarından Fintech’e ilişkin birçok bilgi ve veri içeren aylık raporlarını 39 ülkeden 500 profesyonele ulaştırıyor ve Fintech ekosisteminin tanıtımına katkı sağlıyor. BKM olarak Startups.watch’ın yanı sıra girişimcilik ekosistemine verdiğimiz destekleri sürdüreceğiz.”