25 °C

Tekstil devleri Texworld Istanbul'da buluşacak

Texworld Istanbul Fuarı, 3-5 Kasım tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.

Tekstil devleri Texworld Istanbul'da buluşacak

Messe Frankfurt tarafından organize edilen Texworld Istanbul fuarı; tekstil sektörünün öncü aktörlerini, 3-5 Kasım tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda buluşturuyor. Hazır giyim, hazır giyim kumaşları ve aksesuarlarını tek bir çatı altında toplayan fuar, sektörün ticari hacmini artırmakta büyük rol oynayacak.

Texworld Istanbul fuarı, hazır giyim, hazır giyim kumaşları ve aksesuarları kapsamında en son ürün ve teknolojileri bir araya getiriyor. Başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkeden lider firmalar yeniliklerini Texworld Istanbul fuarında sergiliyor. 2014 Kasım ve 2015 Nisan olmak üzere fuara, 22 ülkeden toplam 227 firma katılım göstermiş, yeni ürünlerini sergilemiş ve iş bağlantıları kurmuştur. Aynı zamanda fuar, 8 bin 248 profesyonel tarafından ziyaret edilmiştir. Kasım ayında 3. kez düzenlenecek Texworld Istanbul fuarına bir önceki döneme göre yaklaşık 150 katılımcı ve 6 bin ziyaretçi bekleniyor. 

Texworld Istanbul, Messe Frankfurt'un dünya çapındaki hazır giyim kumaşları marka etkinliklerinin parçası olan tüm ürün gruplarını kapsıyor. Katılımcılar; pamuklu, denim, brode ve dantel, örme kumaş, gömleklik, yün ve yünlü karışımlı kumaşlar, fonksiyonel kumaşlar, keten ve kenevir dokuma, baskı, ipek, ipek görünümlü kumaşlar, iplik ve elyaf, aksesuar, organik kumaşlar, şal ve eşarp gibi ürünlerini sergileme fırsatı yakalayacaklar. Fuarda en önemli yenilik ise katılımcıların konfeksiyon ve hazır giyim ürünleri (kadın, erkek, çocuk), spor giyim, mayo, iç çamaşırı, pijama, takım ürün gruplarını da sergileyecek olmaları. 

"Konfeksiyon sektörünü de ağırlıyoruz"

Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım: "Paris ve New York'taki Texworld etkinliklerinin ardından, Texworld Istanbul bu güçlü uluslararası markanın yeni üyesi olarak konumunu aldı. Paris ve New York'ta olduğu gibi yılda iki kez düzenlenen fuarın bu yıl üçüncüsünü 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriyoruz.  Fuarda 100'ün üzerinde uluslararası katılımcı, yeni koleksiyonlarını sergileme fırsatını bulacak. Türk moda ve hazırgiyim markaları artan iç talebi karşılamak için çok çeşitli ve farklı kalitede kumaş arayışında. Türkiye'nin dünyada en önemli tekstil merkezlerinden biri olduğunu göz önüne alacak olursak 3. Texworld Istanbul, sektörü bir kez daha bir araya getirmektedir. Bu yıl ilk kez fuara, hazır giyim ve konfeksiyon ürün grubu da eklendi. Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin fuarda yeni fikirler ve görüşler edinmesini, yeni iş bağlantıları kurmasını umuyoruz. Türkiye, dünyada tekstil ihracatında en büyük ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve hazır giyim ihracatında 7. sırada bulunuyor. Resmi verilere göre Türkiye'den yapılan hazır giyim ihracatı 2013 yılına göre %8 oranında bir büyüme göstererek 2014 yılında 18.7 milyar Amerikan Dolarına ulaşmıştır. Ayrıca, Türkiye ve özellikle İstanbul, coğrafi konumundan dolayı bölge ülkelerinden gelen müşteriler ile iletişime geçmek için harika fırsatlar sunuyor."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap