6 °C

'Vodafone Arena' 4G ile donatılıyor

Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena, teknolojik altyapısıyla diğer stadyumlardan ayrılıyor. Kartal'ın yeni mabedinde 150 Mbps'ye varan hızlarda 4G bağlantısı sunulacak

'Vodafone Arena' 4G ile donatılıyor

İSTANBUL  - Vodafone Arena, 4G teknolojisini destekleyecek sistem ve ekipmanlarla donatılıyor. Vodafone Türkiye'den yapılan açıklamaya göre şirket, yapımı devam eden Vodafone Arena'da taraftarlara ve ziyaretçilere 4G deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Tüm sistem ve ekipmanların 4G-LTE teknolojisini destekleyecek şekilde tasarlandığı Vodafone Arenada, 150 Mbps'ye varan hızlarda 4G bağlantısı sunulacak. 

Kapsama sorunu yaşanmayacak

Toplam 41 bin 903 koltuk kapasiteli olacak Vodafone Arena'da, çatıya ve kapalı alanlara kurulacak yüksek veri aktarımı kapasitesine sahip antenler, Arena'da kapsama sorunu yaşanmamasını sağlayacak. 4G bağlantısı için çatıda 74 ayrı noktadan kapsama sağlanacak. Vodafone Arena'nın soyunma odaları, restoranlar, asansörler ve otopark girişi gibi kapalı alanlarda ise yaklaşık 250 ayrı noktadan kapsama sağlanacak. Bunlara ek olarak, maç öncesi ve sonrasında 16 özel anten kullanımıyla ziyaretçilerin 4G deneyimi artırılacak. 

'Dünyanın en ileri teknolojik altyapısı...'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Türkiye'nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle ilan ettikleri "Dijital Dönüşüm Hareketi" doğrultusunda teknoloji yatırımlarını artırarak sürdürdüklerini belirtti. 4G mobil internet şebekesini geleceğin teknolojisi olarak gördüklerini ve abonelerine ilk günden itibaren en hızlı ve en kolay şekilde ulaştırmak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını vurgulayan Buruk, şunları kaydetti: 

"Dijital dönüşüm vizyonumuzun abidesi olarak yükselen Vodafone Arena'yı da 4G teknolojisiyle donatıyoruz. Bir gönül birliği olarak gördüğümüz Beşiktaş JK sponsorluğumuz kapsamında, Vodafone Arena'ya dünyanın en ileri teknolojik altyapılarından birini kuruyoruz. Beşiktaşlılar, 4G sayesinde mobil iletişimde daha yüksek aktarım hızları, kapasite ve kalite ile tanışacaklar. 

Vodafone olarak, Türkiye'nin ilk 4G bağlantılı stadyumunu hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Teknolojinin küçük mucizelerini sunarak abonelerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.