2015'i 'Otomobil Yılı' ilan etti

Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, "2014 yılını 'Ticari Araç Yılı' ilan etmiştik, 2015'i de 'Otomobil Yılı' ilan ediyoruz" diye konuştu

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, "Yılda 415 bin adet araç ile Türkiye'nin en yüksek üretim kapasitesine sahip otomotiv şirketi haline gelen Ford Otosan, Türkiye'nin ticari gücü olarak göğsümüzü kabartmaktadır. 2014 yılını 'Ticari Araç Yılı' ilan etmiştik. 2015 yılını da 'Otomobil Yılı' ilan ediyoruz" dedi. 

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ford'un Ankara bayisi Kartaş yeni 3S tesisinin hizmete açılış töreninde konuşan Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, 49 yıllık işbirliklerinden ötürü Karaoğuz ailesine teşekkür etti. 

Koç, Ford Otosan olarak ticari araç faaliyetlerinde önemli bir yılı tamamlamak üzere olduklarını belirterek, "2011-2014 yılları arasında gerçekleştirdiğimiz 1,6 milyar doların üzerinde yatırımlarımızın sonuna geldik. Bugün yılda 415 bin adet araç ile Türkiye'nin en yüksek üretim kapasitesine sahip otomotiv şirketi haline gelen Ford Otosan, Türkiye'nin ticari gücü olarak göğsümüzü kabartmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Şirketin, Transit modelinin yanısıra Transit Custom ve Tourneo Custom modelleri için de Avrupa'daki tek üretim merkezi olma misyonunu ve sorumluluğunu üstlendiğini kaydeden Koç, bu modellerin, Avrupa'da son dönemde en çok tercih edilen ticari araç modellerinden biri olarak ihracatı olumlu yönde etkilediğini belirtti. 

Koç, dünya pazarları için sadece Türkiye'de üretilecek ve 46 pazara ihraç edilecek Courier modeline gelen tepkilerin çok olumlu olduğunu ve müşterilerimin ilgisi ile bayilerin yüzünün güldüğünü ifade ederek, şöyle devam etti: 

"Mevcut talebe yetişmekte zorlanıyoruz. Türkiye'nin en genç ticari araç ürün gamına sahip olmak Ford Otosan için bir rekabet üstünlüğü yaratıyor. Otomotiv perakendeciliğinde başarılı olmanın yolu müşterinize emsalsiz bir marka deneyimi yaşatmaktan geçiyor. En ileri teknolojilere sahip ekipmanlarla donatılan yeni tesislerimiz, markamızın imajını ve müşteri memnuniyetimizi çok daha ileri seviyelere taşıyor. Müşteri beklentilerini karşılamanın her geçen gün daha da zorlaştığı günümüzde, yenilikçi, yaratıcı, kaliteli, güler yüzlü ve çözüm üreten bir anlayışla hizmet verme konusunda bayilerimizden yana çok şanslıyız. Yılda 415 bin adet araç ile Türkiye'nin en yüksek üretim kapasitesine sahip otomotiv şirketi haline gelen Ford Otosan, Türkiye'nin ticari gücü olarak göğsümüzü kabartmaktadır. 2014 yılını 'Ticari Araç Yılı' ilan etmiştik. 2015 yılını da 'Otomobil Yılı' ilan ediyoruz. Geçen hafta pazara sunduğumuz yeni Focus modeli bu önemli değişim sürecinin ateşleyicisi olacak. Otomobil işimizin gelişmesinde büyük payı olan Focus; segmentine ilkleri sunan misyonu ile otomobil ürün gamımızın lokomotifi olmaya devam edecek. 

Ford Kartaş Pursaklar bölgesinde hizmet verecek 

Toplam 11 bin 360 metrekare kapalı alana sahip olan Ford Kartaş'ın 3S standartlarındaki yeni tesisi, bin 300 metrekare showroom, 5 bin 500 metrekare servis, bin metrekare yedek parça alanı ile Ford müşterilerine hizmet verecek. 

Pursaklar bölgesinde, Tevfik İleri Mahallesi Özal Bulvarı üzerinde yer alan tesiste, satış, servis ve yedek parça hizmetleri tek bir çatı altında verilecek. 

Bu konularda ilginizi çekebilir