22 °C

Aktif Bank’tan yüzde 13,5 faizle bono

Aktif Bank'ın N Kolay Bono'su ile birikimlerini yüzde 13,5 faizle değerlendirebilen yatırımcılar, vadeyi beklemeden ve faiz kaybetmeden bonolarını satabilecek.

Aktif Bank’tan yüzde 13,5 faizle bono

Aktif Bank, müşterilerine sunduğu yaratıcı ürünlere bir yenisini daha ekledi. Türkiye'de bir ilk olan N Kolay Bono ile yatırımcılar, birikimlerini yüzde 13,5 faizle değerlendirebiliyor. 200 TL'den 250 Bin TL'ye kadar olan birikimlerini değerlendirmek isteyen, her gelir düzeyindeki tasarruf sahiplerinin alabileceği N Kolay Bono'yu alanlar, vadesini beklemeden dilediği zaman faiz kaybetmeden bonoyu satabilecek. N Kolay Bono alanlar havale, EFT, hesap işletim ücreti gibi sürpriz masraflarla da uğraşmayacak.

Yeni ürün hakkında açıklama yapan Aktif Bank CEO'su Dr. Serdar Sümer, "Inovatif ürün yelpazemize bir yenisini daha ekleyerek, Aktif Bank müşterisi olsun olmasın herkesin, bulunduğu yerden şubeye gitmeden, yüzde 100 dijital bir ortamda alabileceği, yüksek kazanç sağlayan, her gelir grubunda yatırımcının birikimlerini değerlendirebileceği bir yatırım ürünü olan N Kolay Bono'yu piyasaya sunduk. Küçük yatırımcıların da farklı finansal ürünlere hızlı ve kolay erişim sağlayarak kazançlarını artıracak ortamı yaratmak yakından takip ettiğimiz küresel bir trend" dedi.

"Benzer ürünlere oranla çok daha yüksek gelir elde ediyor"

Açıklamalarına, "Gelişmiş finans merkezlerinde, finansal teknoloji şirketleri Fintech'lerin bu konuda ortaya çıkardıkları pek çok yenilikçi ürün var" diyerek devam eden Sümer, "Biz de finansal ürünü arz edenle yatırımcıyı doğrudan bir araya getiriyoruz ve aracılık maliyetini ortadan kaldırıyoruz. Bu sayede ilave maliyetlere katlanmadan birikim sahibinin gelir maksimizasyonunu sağlamayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla N Kolay Bono sahipleri piyasadaki benzer ürünlere oranla çok daha yüksek gelir elde ediyor" ifadelerini kullandı.

"Yüksek kazanç sağlıyor"

N Kolay Bono ile yatırım yapmak isteyen birikim sahiplerinin yüzde 13,5 faizle tasarruflarını değerlendirebileceğini de belirten Sümer, "Stopaj oranı yüzde 10 olan, yüzde 13,5 faizli N Kolay Bono, mevduatta yüzde 15 düzeyinde stopaj düşünüldüğünde, çok daha yüksek kazanç sağlıyor. N Kolay Bono'dan elde edilecek faiz geliri, 14,29 oranında mevduat faizine denk geliyor. Ürünümüzün bir başka özelliği ise kullanıcıya sağladığı geniş esneklik. Faizler düştüğünde N Kolay Bono müşterileri mevcut yüksek faizin keyfini sürerken, faizler yükseldiğinde mevcut bonolarını satıp, daha yüksek faizden yeniden alma imkanına sahipler" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap