7 °C

Alubond'dan 100 milyon dolarlık yatırım

Alubond, Türkiye pazarında, 1 yıldan kısa zamanda yüzde 15'lik pazar payına ulaştı

Alubond'dan 100 milyon dolarlık yatırım

İSTANBUL - Geçen yıl ağustos ayında Türkiye üretimine başlayan, yıllık 25 milyon m2 üretim hacmiyle, alüminyum kompozit panel firması Alubond, bir yıldan kısa bir zamanda Türkiye pazarında %15 paya ulaştı.

Referansları arasında, dünyanın en yüksek binası Dubai Burj Khalifa ve Dubai Qipco Towers gibi global ve dev binalar olan ve Türkiye'de ise, Ağaoğlu'nun 1453, 212 Hotel ve My Home projeleri ve Bomonti, İstanbul ve Malatya Hilton, Vadİstanbul, Bursa Sheraton, İstanbul Arista Life, İzmir Folkart Towers, İTÜ Teknokent, Dumankaya Mix gibi birçok dev proje tarafından tercih edilen Alubond,  bu yıl Türkiye üretiminde 1.5 milyon m2'ye ulaştı. 
Gelecek sene 2 milyon m2 üretim hedefi belirlediklerini vurgulayan Alubond Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Boynudelik; "Alubond Türkiye olarak 1 yıldan kısa bir zaman içinde %15 pazar payına ulaştık"dedi.

FR-B1, FR-B2 ve poletilende Türkiye pazarının 7-8 milyon m2 civarında olduğunu vurgulayan Boynudelik sözlerine şöyle devam etti:

"Şu anda bir kısmında üretime devam ettiğimiz ve 2015 sonunda tamamlanacak Çerkezköy fabrikamız 12 milyon m2'lik dev bir yatırım. Başka bir ifadeyle, 2015 sonunda, Türkiye pazarının toplam ihtiyacının aşağı yukarı 2 katını üretebilecek hale geleceğiz. Fabrikamız 100 milyon dolarlık bir yatırım ve Avrupa, Rusya, Irak ve Türk Cumhuriyetleri'ni kapsayan geniş bir bölgenin tek üretim üssü olacak. 30 dönüm üzerine kurulu ve 12 bin m2 kapalı alana sahip bir yatırım. Ve 500 kişiye istihdam sağlayacak. Böylesi büyük bir kapasite elbette yüksek bir ihracat ve yurt dışına yönelik üretim hedefimizi ortaya koyuyor"

Üretim prosesi ve inovasyon

2015 yılı için ise 2 milyon m2'lik bir üretim hedefleri olduğunu vurgulayan Boynudelik; 1 yıldan kısa zamanda ulaştıkları bu başarıyı, üretim prosesi, üretim kalitesi ve asla vazgeçmeyecekleri inovasyon ve teknoloji yaratımı geleneklerine bağlıyor. Alubond Türkiye'nin 15 adet bölge distribütörü tespit edeceklerini ifade eden Boynudelik; "Satışlarımız onlar üzerinden gerçekleştirilecek. Niş projelere ürün satacağız. Ürün çeşitliliğimiz ve kalitemizle rakiplerimizden ayrıştığımız için niş projeler bizim için çok önemli."dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.