5 °C

AME'den 2.15 milyon dolarlık anlaşma

ASELSAN'ın Ürdün'deki iştiraki ASELSAN Middle East (AME), bir ülkenin silahlı kuvvetleriyle 2.15 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

AME'den 2.15 milyon dolarlık anlaşma

ANKARA - ASELSAN'ın Ürdün'deki iştiraki ASELSAN Middle East (AME), Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki bir ülkenin silahlı kuvvetlerine son teknoloji ürünü termal görüş sistemi sağlamak üzere 2.15 milyon dolarlık anlaşma imzaladı. 

ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, ASELSAN ve Ürdün'deki King Abdullah Design and Development Bureau (KADDB) Investment Group (KIG) ortaklığında kurulan ASELSAN Middle East Psc. Ltd'nin (AME), iki yılda Ürdün Silahlı Kuvvetlerine 23 milyon dolarlık gece görüş ve termal cihaz satışı gerçekleştirdiğini belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: 

"ASELSAN'ın Ürdün'de yerleşik iştiraki ASELSAN Middle East, önemli bir ihracat gerçekleştirdi. ASELSAN Middle East, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki bir ülkenin silahlı kuvvetlerine son teknoloji ürünü termal görüş sistemi sağlamak üzere 2.15 milyon dolarlık kontrat imzaladı." 

ASELSAN Middle East'in Ürdün KADDB Endüstri Parkı'ndaki son teknoloji ile donatılan fabrikasında Türkiye'den transfer edilen teknoloji yoluyla Ürdün'lü teknisyen ve mühendisler tarafından üretim gerçekleştiriliyor. 

Açıklamada, ürettiği yüksek güvenilirlikli sistemler ile Ürdün Silahlı Kuvvetlerinin güvenini kazanarak önemli kontratlar imzalayan AME'nin, aynı başarıyı bölgedeki diğer ülkelerin silahlı kuvvetleri için de yakalamak istediği kaydedildi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.