12 °C

Atlasgobal de yolcularına 'kolaylık' sağladı

İngiltere'ye Atlasgobal ile uçacak yolcular, elektronik cihazlarını "biniş kapısına kadar" kullanabiliyor.

Atlasgobal de yolcularına 'kolaylık' sağladı

İstanbul'dan ABD ve İngiltere'ye uçuşlarda getirilen 'tablet yasağı' sonrası havayolu şirketleri yolcularına kolyalık sağlamaya devam ediyor.

İngiltere’ye Atlasgobal ile uçacak yolcular, elektronik cihazlarını "biniş kapısına kadar" kullanabiliyor. Kapıda Atlasglobal yetkililerinin teslim aldığı cihazlar, korunaklı özel çantalarda muhafaza edilerek iniş sonrası yolculara teslim ediliyor.

Atlasgobal'den konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: "Londra / Stansted varışlı seferlerimizde, medikal cihazlar hariç boyutları 16 cm x 9,3 cm x 1,5 cm’den büyük cep telefonu ve akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar ve bu cihazlara ait tüm çevre birimleri / aksesuarlarının kabin içinde taşınması otoriteler tarafından yasaklanmıştır.

Atlasglobal olarak bu yasak kapsamında başlattığımız uygulamamız ile İngiltere’ye uçacak tüm yolcularımız Atatürk Havalimanı’nda elektronik cihazlarını biniş kapısına kadar yanlarında taşımakta ve elektronik cihazlar Atlasglobal yetkilileri tarafından teslim alınmaktadır. Teslim alınan cihazlar korunaklı özel çantalarda muhafaza edilmekte ve iniş sonrası yolculara teslim edilmektedir. Yolcuların mağduriyetini önlemeye yönelik gerçekleştirilen uygulama sayesinde İstanbul çıkışlı ve transit tüm Londra yolcuları uçuşlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.