26 °C

Borusan'ın marka tercihi yine Tırsan oldu

Intermodale odaklanan Borusan, Tırsan'dan 105 yeni araç aldı.

Borusan'ın marka tercihi yine Tırsan oldu

DÜNYA

Tırsan ve Borusan Lojistik tarafından özel olarak geliştirilen 105 adet araç düzenlenen törenle teslim edildi.

Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen, "Almanya'da yükleri konsolide edip hem parsiyel hem full truck taşımalarda söz sahibi olacağız. Avrupalı müşteriler için de önemli tedarikçi firmalardan biri olmayı arzuluyoruz. Böylelikle Borusan'ı sadece Türkiye'den taşıma yapan bir marka değil uluslararası operasyon yapan bir marka olarak konumlandırıyoruz" dedi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Borusan Lojistik'in herkes tarafından bilinen bir marka olduğunu ve Tırsan olarak, Borusan Lojistik ile geçmişten bugüne gelen yakın ilişkilerinin bulunduğunu aktardı.

Daha önce Borusan Lojistik'e yurt içi konteyner taşımaları için araç verdiklerini kaydeden Nuhoğlu, Borusan Lojistik'in sektör için önemli olan bir yatırım yaparak Balnak Uluslararası Nakliyat'ı satın almasına da dikkat çekti.

"Ar-Ge'miz ile yoğun bir çalışma neticesinde bunu yaptık. Bu sayede araçlarda verimliliği artıran dingil kaldırma modeline geçtik. Tedarikçi ve müşteri sinerjisini bir kez daha burada görmüş olduk diyen" Çetin Nuhoğlu, yeni Ar- Ge merkezi yatırımının da müjdesini verdi.

2009 yılında Türkiye'nin ilk Ar-Ge merkezi olarak kurulan ve 105 mühendisi ile sektöre hizmet veren Tırsan Ar- Ge'ye ikinci merkez eklenecek. En büyük treyler Ar-Ge merkezi olacak.

Borusan Lojistik Uluslararası Taşımacılık Bölümü Operasyonlar Grup Müdürü Volkan Yıldırım ise, Borusan'ın her zaman topluma katkı sunan toplumdan aldığını topluma veren bir marka olduğunu söyleyerek “Bunun için Türkiye'nin markası olan Tırsan'ı seçtik" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap