Boyacılar yeni pazarlara yelken açacak

Boyacılar 23 Ekim 2014 tarihinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek Paintistanbul Fuarı'nda buluşuyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL- Cumhuriyet'in 100. yılı olan 2023'te, 2.5 milyar dolarlık ihracat hedefine kilitlenen sektöre fuar desteği geliyor. Boyacılar 23 Ekim 2014 tarihinde CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek Paintistanbul Fuarı'nda buluşuyor.

Avrupa'nın en büyük 5'inci boya üretcisi konumunde yer alan Türkiye, dünya boya pazarından aldığı payı artırmak için ihracatta atağa hazırlanıyor.

Fonksiyonel boyalar, su bazlı boyalar, inşaat boyaları, otomotiv boyaları, sanayi boyaları, matbaa mürekkepleri, yapıştırıcılar, izolasyon malzemelerinin sergileneceği fuarda;  inovatif  ürünüler de sergilenecek. Dünya boya pazarından yüzde 2 pay alan boya  sektörü, 23-25 Ekim 2014 tarihleri arasında  düzenlenecek Paintistanbul 2014-Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuarı ile  yeni pazarların kapılarını aralayacak.  Ortalama 1 milyar dolarlık ihracat ile Avrupa'nın en büyük 5'inci üreticisi konumunda yer alan Türkiye, 2023 yılında ihracatını 2.5 milyar dolara yükseltmeyi hedefliyor. Boya pazarının liderleri konumunda olan Avrupa ve Amerika ülkelerine rakip olmayı hedefleyen boyacıların en büyük destekçisi Paintistanbul Fuarı olacak. Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) ve CNR Ekspo Fuarcılık iş birliğinde Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB desteğinde düzenlenecek Paintistanbul'da uluslararası alıcılarla sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.   

400 marka, 15 bin ziyaretçi hedefi

Aralarında Akçalı, Düfa, DYO, Polisan, Marshall gibi  firmaların da yer aldığı toplam 400 marka, CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek fuarda boy gösterecek.  Almanya, Çin, İsviçre, Hindistan, Belçika, Ukrayna, İspanya, İtalya, Suudi Arabistan, İran ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda yabancı firma da Paintistanbul'a katılacak.  

15 bin ziyaretçi hedefi ile 20 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek fuarın alıcı ülkeleri ise şöyle olacak:

“Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İran, K.K.T.C., Libya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Rusya Federasyonu, Slovakya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan.”

Fonksiyonel boyalar, su bazlı boyalar, inşaat boyaları, otomotiv boyaları, sanayi boyaları, matbaa mürekkepleri, yapıştırıcılar, izolasyon malzemelerinin sergileneceği fuarda;   ileri teknolojili ürünüler de sergilenecek.  

Peter Fisk İstanbul'a geliyor

Paintistanbul 2014 fuarı kapsamında Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Kongresi düzenlenecek. Yenilikçi ve teknolojik gelişmelerin, endüstriyel ve akademik alana uygulanabilirliğinin ele alınacağı kongre için dünyaca ünlü pazarlama stratejisti Peter Fisk İstanbul'a geliyor. 

Bu konularda ilginizi çekebilir