16 °C

Cosa yeni ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Akıllı enerji şirketi Cosa, yeni ürünü 'Akıllı Enerji Monitörü'nü yakın bir zamanda piyasaya sürecek.

Cosa yeni ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Akıllı enerji teknolojileri alanında faaliyet gösteren Cosa, enerji dağıtım şirketleri ve son kullanıcıların evlerinde bulunan buzdolabından saç kurutma makinesine kadar tüm elektrikle çalışan aletlerin tükettiği enerji miktarları, tüketim zamanı ve süreleri, enerji kalitesini ve varsa tasarruf sağlanabilecek fazla tüketimleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekleri yeni ürününü çok yakında piyasaya süreceğini duyurdu.

Evlerdeki sigorta kutularına takılarak çalışacak olan yeni ürün 'Akıllı Enerji Monitörü', tüketicilerin kullanım alışkanlıklarını takip ederek hanelerin tükettiği enerji verilerini raporlayacak. Elde edilen bu veriler, dağıtım şirketlerinin her haneye özel tarifeler geliştirilebilmesini sağlamasının yanı sıra, son kullanıcıları da elektrik enerjisi tüketimi konusunda bilinçlendirerek elektrik enerjisinde tasarruf yapabilmeyi de sağlayacak.

"Enerjiyi yönetebilir duruma gelebiliriz"

“Hanelerde enerji yönetimini üstleniyoruz” diyen Cosa Kurucu Ortağı ve aynı zamanda İTÜ Enerji Enstitüsü, Enerji Planlaması ve Yönetimi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Dr. Emre Erkin: “Enerji kaynaklarımızı doğru tüketmek, hane içerisinde tasarruf ve konforu bir arada sunan teknolojiler geliştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamak en büyük hedeflerimizden biri. Bu hedefimiz doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarımızı büyük bir hızla sürdürüyoruz. Yeni geliştirdiğimiz Akıllı Enerji Monitörü ile de hanelerdeki elektrik enerjisi tüketimini analiz edip, gereksiz enerji tüketimini tespit ederek kullanıcıları doğru yönlendirerek tasarruf edebilmelerini ve böylelikle konforlu ve tasarruflu bir yaşam sürdürebilmeyi sağlayacağız. Bu teknoloji ile elektrik dağıtım şirketleri saatlik, günlük, haftalık, aylık enerji tüketimlerini raporlar halinde alabilecekler ve müşterilerine daha katma değerli, kişiselleştirilmiş ve de uygun tarifeler sunabilecekler. Biz de böylelikle doğaya ve çevreye kazandırdıklarımızı ölçebileceğiz. Çünkü enerji tasarrufu sağlamak için öncelikle enerjiyi nerde ve ne kadar tükettiğimizi bilmemiz gerekiyor. Unutmayalım ki ölçmeden bilemeyiz, bilmeden yönetemeyiz, yönetmeden de tasarruf edemeyiz” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap