8 °C

DEDAŞ'tan 'kesinti' açıklaması

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, bazı bölgelerde henüz "ödeme alışkanlığı" oluşmadığını belirterek, elektrik kesintilerinin aşırı tüketim ve borcunu ödemeyen abonelerden kaynaklandığını açıkladı

DEDAŞ'tan 'kesinti' açıklaması

DİYARBAKIR Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, yaptığı yazılı açıklamada, DEDAŞ  olarak hizmet verdikleri 6 kentte tüketilen elektriğin Türkiye ortalamasının 2,2 katı olduğunu belirtti. 

Yılın bazı dönemlerindeki aşırı tüketimi mevcut altyapının kaldıramadığını vurgulayan, Üstün şunları kaydetti: 

"Özelleştirme sonrası geride bırakılan bir yıl içerisinde, gerek geçmiş gerekse güncel borçlarla ilgili defalarca kampanya düzenledik ancak bazı bölgelerde beklenen ilgiyi göremedik. DEDAŞ olarak bölgeye daha kaliteli hizmet vermek amacıyla birçok kampanya düzenledik. Farklı abone çeşitlerine göre avantajlı kampanyalarımız ilgi görüyor fakat bazı bölgelerde ödeme alışkanlığı henüz oluşmadı. Bölgeye daha kaliteli hizmet verebilmemiz için harcanan elektriğin karşılığının ödenmesi gerekiyor. Tüketilen enerjinin karşılığının verilmesi halinde sürdürülebilir bir noktaya geleceğiz." 

"Bundan sonra da sürecek"

Özelleştirme sonrası 97 milyon liralık yatırım yapıldığını aktaran Üstün, şu ifadelere yer verdi: 

"Elektrik kesintilerinin nedeni, aşırı tüketim ve borcunu ödemeyen abonelerden kaynaklanıyor. Borcunu ödemeyen abonelerimizin elektriği kesiliyor. Harcanan enerjinin karşılığının alınmaması halinde bundan sonraki süreçte de kesintiler kaçınılmaz olacaktır." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.