11 °C

DHL ve Airbus kontrat imzaladı

Airbus, A320 ailesine ait uçak parçalarının 2015 başlarında gerçekleşmesi planlanan nakliyesi için, DHL'i tercih etti

DHL ve Airbus kontrat imzaladı

İSTANBUL - Hava ve deniz yolu kargo taşımacılık şirketi DHL Global Forwarding, uçak üreticisi Airbus ile kontrat imzaladı. Bu kontrat ile A319, A320 ve A321 uçak yedek parçaları, Airbus’ın Hamburg - Almanya’daki üretim yerinden, Mobile - Alabama’da bulunan son montaj hattına nakledilecek. 

Hava, deniz ve karayolu nakliyesi ile 2015 yılının başında çok modlu bir taşımacılık çözümü de sunmayı planlayan DHL Global Forwarding'in Orta Avrupa CEO’su Volker Oesau konuyla ilgili açıklama yaptı. Oesau yaptığı açıklamada, hassas uçak parçalarının deniz ve hava nakliyesini gerçekleştirirken kargo uçaklarında ve gemilerindeki güvenlik kleransına, zeminin düzlüğüne ve sınırlı ivme güçleri gibi özel hususlara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti ve "Airbus’ın bu görevi bize vermesinden mutluluk duymaktayız. Bu kontrat, ağır kargo nakliyelerinde ve karmaşık tedarik zincirleri dâhilindeki çok modlu taşımacılıklarda deneyimimize daha ileri safhada önemli hususları kazandıracaktır” şeklinde konuştu.

Airbus ve DHL arasındaki anlaşma, uçağın arka gövdesi, kanatları ile dik ve yatay kuyruk kanatları dahil olmak üzere ana uçak yedek parçalarının taşınmasını ve bu sevkiyatlar sırasında hava ve deniz yolunun kullanılmasını içermektedir. Bu ana yedek parçalar, Airbus’ın Hamburg’daki yerinden konteyner gemisi ile sevk edilmek üzere, yüklenecekleri yer olan Bremerhaven’a, koster ile gönderilecektir. Mobile’a vardıktan sonra, Brookley’de yer alan Mobile Aeroplex’deki son montaj hattına teslim edilmeleri için kamyonlar devreye girecektir.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.