18 °C

Doğuş Grubu'ndan madencilerin ailelerine destek

Ferit Şahenk, Soma'da vefat eden madencilerin çocuklarına, eğitim masraflarının karşılanmasına katkıda bulunmak için burs verecek

Doğuş Grubu'ndan madencilerin ailelerine destek

İSTANBUL - Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Soma'da vefat eden madencilerin çocuklarına, eğitim masraflarının karşılanmasına katkıda bulunmak için burs verecek. 

Doğuş Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, Soma'da hayatını kaybeden madencilerin, yüksek öğrenim çağına gelmiş veya halen yüksek öğrenimini sürdüren çocuklarına, üniversite eğitimleri boyunca burs sağlayacağını duyuran Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, sözünü yerine getirmek için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda başlatılan yardım faaliyetleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı. 

Ferit Şahenk, protokol kapsamında halihazırda üniversitelerde eğitim gören ve 2014-2015 öğretim döneminde üniversiteye başlayacak öğrenciler ile şu an lise son sınıfta okuyan, üniversiteye hazırlanan öğrencilere burs verecek. 

Şahenk'in bireysel katkısının yanı sıra Doğuş Grubu da grup şirketleri ve çalışanları nezdinde gönüllülük esasına dayalı bir sosyal yardım projesi başlattı. 

"Soma için hep birlikte" sloganıyla yola çıkan Doğuş Grubu, bölgenin sağlık, barınma ve sosyal ihtiyaçlarına katkıda bulunmak için AFAD ile bir protokol imzaladı. Bu protokole göre, kazada hayatını kaybeden madencilerin ailelerinin ikamet edeceği, 301 adet tam donanımlı konut inşa edilerek bölgede bir mahalle oluşturulacak. Bu alanda konutların yanı sıra ilköğretim okulu ve çocuk parkı da yapılacak. İnşa edilecek söz konusu alanlardan başta mahalle sakinleri olmak üzere, tüm madenci aileleri ve bölge halkı da yararlanabilecek. Mahallenin kurulması ile ilgili hazırlıklar devam ediyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap