Doğuş Grubu'ndan 'yapılandırma' açıklaması

Doğuş Grubu, 'bankalardan yapılandırma talep ettiği' iddiaları üzerine basın açıklaması yayımladı. Açıklamada, "Bankalarla olan çalışmalarımız bugüne kadar olduğu gibi normal seyrinde devam ediyor. Proje finansman ve sendikasyon kredileri alma ve kapatma faaliyetlerimiz de sürmektedir" denildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye'nin önemli holdinglerinden Doğuş Holding, 'bankalarla masaya oturduğu ve kredi yapılandırması talep ettiği' iddialarına ilişkin bir basın duyurusu yayımladı. 

Açıklamada, "Türkiye'de değişimin öncüleri arasında yer alan Doğuş Grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve işbirliği ağını hedeflerine ulaşmak için en etkin şekilde kullanmakta ve Türkiye'ye yatırım yapmayı en birinci önceliği olarak görmektedir" denildi. 

"Kredi alma-kapatma faaliyetlerimiz sürüyor"

"Değişen dünya dinamiklerine uyum süreçleri kapsamında doğal olarak tüm paydaşlarımız ile sürekli iletişim içerisindeyiz" ifadeleri kullanılan açıklamada, "Bu bağlamda bankalarla olan çalışmalarımız bugüne kadar olduğu gibi normal seyrinde devam etmekte, proje finansman ve sendikasyon kredileri alma ve kapatma faaliyetlerimiz de sürmektedir" bilgilendirmesi yapıldı.

Daha önce Yıldız Holding 6 milyar dolarlık kredi borcunun 1 milyar dolarlık kısmını yeniden yapılandırmak için adım atmıştı.  

Bu konularda ilginizi çekebilir