E-sporda şampiyonluk ligine dev sponsor

Vodafone, e-spor sektöründeki ikinci yılında, 100 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan oyun yapım ve dağıtım şirketi Riot Games ile iş birliğine giderek League of Legends'ın Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne isim sponsoru oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Vodafone ve Riot Games arasında imzalanan anlaşmayla, Türkiye'nin ilk ve tek profesyonel e-spor ligi League of Legends'ın 2018 sezonu kış ve yaz mevsimi ligleri "Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi" adıyla yapılacak.

Soho House'da düzenlenen basın toplantısına Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, Riot Games Türkiye Müdürü Bora Koçyiğit ve League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi oyuncuları katıldı.

Engin Aksoy, Riot Games'in Türkiye'de e-sporda isim hakkı verdiği ilk firma olan Vodafone'un ekonomik ve sosyal gelişime değer katma hedefiyle spora yatırım yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Tüm Türkiye'ye ulaşan bir marka olarak, spor yatırımlarımızda geniş, kitlesel katılımlı spor dallarına odaklanıyoruz. Maraton ve futbolun ardından spor yatırımlarımızın arasına geçen yıl e-sporu da kattık. E-spor, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hızla büyüyen bir pazar. Vodafone FreeZone olarak, e-spor pazarını, genç abonelerimize gençliklerini özgürce yaşama imkanı verecek yeni bir yatırım alanı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz oyun paketleriyle tutku alanı e-spor olan gençlere pek çok ayrıcalık sunuyoruz."

Geçen yıl BAUSuperMassive eSports ile iş ortaklığı yaparak gençlere birçok fayda sunduklarını aktaran Aksoy, "Bu süreçte yaptığımız kampanyalar ve tanıtımlar ile 14 milyon gence ulaştık. Bu yıl ise daha kapsamlı ve daha büyük bir ikinci adım atarak, ülkemizde profesyonel ligi olan tek oyun League of Legends'ın kış ve yaz mevsimi liglerine isim sponsoru olduk. E-spor alanındaki bu yeni iş birliğimizle tüm ekosistemi kapsayarak, sektöre sunduğumuz katkıyı ve faydayı büyütmeyi hedefliyoruz. Son bir yılda yaklaşık 5 milyon liralık yatırım yaptığımız e-spora toplam desteğimizin, önümüzdeki 5 senede 30 milyon liraya ulaşmasını planlıyoruz." diye konuştu.

Bora Koçyiğit ise Türkiye'de e-spor anlamında büyük bir potansiyel bulunduğunu ve dünyaya paralel olarak e-spor ekosisteminin hızla büyüyeceğini vurgulayarak, şunları ifade etti:

"Riot Games olarak, son 6 yılda e-sporu Türkiye'de kurumsal, organize ve profesyonel bir spor dalı haline getirdik. E-sporda bizi dünya arenasında temsil eden, bayrağımızı dalgalandıran şampiyonların yetişmesine aracı olduk. Dünya çapında geleceğin trendlerini ve aktivitelerini bugünden değerlendirmeye açık bir vizyon ve bakış açısıyla hareket eden bir marka olması açısından da Vodafone'la gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğini çok kritik buluyoruz. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi adı altında yoluna devam edecek olan ülkemizin ilk ve tek profesyonel e-spor lig organizasyonu, bu yol arkadaşlığı ile daha büyük bir gelişim potansiyeline sahip olacaktır."

Bu konularda ilginizi çekebilir