9 °C

Ford Trucks, Fas'taki ikinci bayisini açtı

Ford Otosan'ın ağır ticari araç markası Ford Trucks'un Fas'taki yeni bayisi Marakeş'te hizmet vermeye başladı.

Ford Trucks, Fas'taki ikinci bayisini açtı

Fas'ta 100 yıldan uzun bir süredir Ford distribütörü olarak faaliyet gösteren Auto Hall Group bünyesinde Ford Trucks Kazablanka bayiliğini yürüten Scama iş birliği ile inşa edilen yeni tesis Marakeş'te açıldı. Açılış törenine; Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, Ford Trucks Afrika Ülkeler Müdürü Tufan Altuğ, Scama Genel Müdürü Abdelouahab Ennaciri ve AutoHall Network Müdürü Yassine Benmassi katıldı. 

Ford'un Avrupa'daki ticari araç üretim ve Ar-Ge merkezi olarak dikkati çeken Ford Otosan, 2020 yılına kadar 50 ülkede distribütörlük ve bayi ağı yapılanmasını tamamlamayı hedefliyor. 

Bu hedef doğrultusunda; Rusya ve Türki Cumhuriyetler'de bayi geliştirme çalışmalarının yanı sıra yakın zamanda Ortadoğu bölgesindeki yapılanmasını tamamlayan Ford Trucks, geçen kasım ayında Fas'ın Kazablanka kentinde 4S Scama bayiliğini hizmete açmıştı. 

Stratejik ve coğrafi konumu ile Avrupa ve Afrika arasında bir köprü olan Fas, güçlü ve dengeli ekonomisi sayesinde, Ford Trucks için Kuzey Afrika pazarı yatırımlarının stratejik başlangıç noktası niteliğinde. 

Kuzey Afrika ağır ticari araç pazarında ilk 3 marka arasına girme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Ford Trucks'ın, Scama iş birliğiyle açtığı tesis, bölgedeki müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetleri ile komple hizmet sunuyor. 

Tesis, 10 bin metrekare kapalı, 40 bin metrekare açık olmak üzere toplam 50 bin metrekarelik bir alan içerisinde yer alıyor. 5 adet Ford Trucks çekici ve kamyon showroomda sergilenirken, Ford Trucks servis alanı ise günde 10 araç alabilecek bir kapasiteye sahip. 

 

'Kuzey Afrika stratejisinin başlangıç noktası'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, ağır ticari araç sınıfında global oyuncu olma yönündeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini bildirdi.

Fas'ın Ford Trucks'ın Kuzey Afrika pazarına yönelik yatırımlarının stratejik başlangıç noktası olduğunu aktaran Duman, Kuzey Afrika'nın ağır ticari araç pazarında ilk 3 markası arasına girme hedefiyle yatırımlarına devam ettiklerini dile getirdi.

Duman, Scama iş birliğiyle Fas'ın önemli şehirlerinden Marakeş'te açtıkları bu yeni tesisin Ford Trucks'ın global vizyonu çerçevesinde tasarlandığını ve en son teknik ekipmanlarla donatıldığına işaret ederek, şunları da kaydetti:

"Yeni tesisimiz, Ford Trucks markasının imajını ve müşteri memnuniyetini bulunduğu Fas'ta çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır. Kuzey Afrika pazarına yönelik projelerimize devam edeceğiz. Ford Otosan olarak, Ford'un Avrupa'daki öncü ticari araç üretim ve geliştirme merkeziyiz. Dünya pazarlarında başarıyla sunulan hafif ve orta ticari araçlarımızdaki kalite, dayanıklılık, verimlilik gibi başarılı çalışmalar; Ford Trucks'ın ürün stratejisinin de bel kemiğini oluşturuyor. 55 yıllık kamyon üretim tecrübemizi, farklı ihracat pazarlarına özel ürün geliştirme yeteneğimiz ile birleştiriyoruz. Ford'un global olarak ticari araçlar ve ilgili dizel motorlar geliştirme merkezi olan Ford Otosan Ar-Ge Merkezindeki bin 500 mühendisimizden 500'ü, uluslararası pazarlar için ağır ticari araçlar geliştirmek için çalışıyor."

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap